🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоGameDev
15 квітня 2025, 17:14
2025-04-15
Ubisoft створила інструмент симуляції дальтонізму, щоб допомогти створювати контент для людей, які не розрізняють кольори
Ігрова компанія Ubisoft відкрила публічний доступ до інструменту симуляції дальтонізму Chroma, який уже кілька років використовують її студії. Що це за продукт і для чого він потрібний.
Ігрова компанія Ubisoft відкрила публічний доступ до інструменту симуляції дальтонізму Chroma, який уже кілька років використовують її студії. Що це за продукт і для чого він потрібний.
Згідно з дослідженнями, у світі є близько 300 мільйонів людей, які страждають на дальтонізм. В Ubisoft стверджують, що Chroma дає змогу розробникам точно відтворювати їхній досвід і створювати доступний контент, що відповідає їхнім потребам. Інструмент із відкритим вихідним кодом працює, накладаючи фільтр на ігровий екран, не перешкоджаючи продуктивності.
«За останні кілька років Chroma виявився високоефективним інструментом для нас в Ubisoft. Він дав змогу нам оцінити доступність наших ігор для людей із колірною сліпотою набагато швидше і всебічніше, ніж будь-коли раніше. Оскільки ми вважаємо, що доступність — це подорож, а не перегони, ми раді поділитися Chroma з усією індустрією. Ми запрошуємо всіх скористатися нею, надати відгуки та зробити свій внесок у її майбутній розвиток», — розповів Девід Тіссеранд, директор із питань доступності.
Розробка Chroma розпочалася у 2021 році, коли індійська команда контролю якості Ubisoft працювала над створенням інструменту, який би забезпечував зворотний зв’язок у режимі реального часу та дав змогу розробникам контролювати гру, симулюючи дальтонізм. Наразі Chroma використовує алгоритм Color Oracle й може працювати на двох або одному екрані; інструмент працює з «гарячими» клавішами й має настроюване накладання.
«Chroma була створена з чіткою метою — зробити доступність для людей з дальтонізмом природною частиною творчого та тестового процесу… Відкритий код Chroma — це гордий крок уперед, який дасть змогу кожному скористатися цією інновацією», — говорить Джавад Шакіл, менеджер із контролю якості продукту.
За її словами, розробники інструменту подолали значні труднощі під час його створення, але завдяки тісній співпраці з експертами з доступності та вдосконаленню інструменту на основі фідбеку, вони створили рішення, яке усунуло затримки й неточності.
На сторінці проєкту в GitHub відзначається, що Chroma — це універсальне рішення для виявлення проблем, пов’язаних із дальтонізмом, в іграх. Він відтворює фільтри протанопії, дейтанопії та тританопії на ігровому екрані, допомагаючи користувачам позначати проблеми з доступністю в режимі реального часу.
Гравці подали на Ubisoft до суду, через закриття гри 2014 року. Юристи компанії нагадали, що вони не володіють придбаною грою, а лише «обмеженою ліцензією на доступ»
«Розробка ігор — це завжди проблеми». Історія випускника ХПІ, який став senior-геймдизайнером та автором коміксів, і тепер знає про ігри все
Геймдизайнер Андрій Заколодний з дитинства любить відеоігри та ще школярем намагався їх створювати. З переїздом в інше місто та вступом до університету це бажання дещо відійшло на другий план. Але в результаті життя склалося так, що Андрію вдалося попрацювати у відомих на весь світ студіях, прикласти руку до Assassin’s Creed Valhalla і дорости до senior-геймдизайнера, а паралельно ще й свій комікс англійською видати.
Про нюанси роботи в ігровій індустрії, різницю між Gameloft та Ubisoft, особисті прагнення до кращого, творчі пориви та багато іншого — у його історії.