Вікторія ГорбікСтартап
6 березня 2023, 13:39
2023-03-06
Українські стартапи представили свої мобільні застосунки на MWC Barcelona 2023 і деякі стали майже найкращими
З восьми українських стартапів, які представила українська делегація на найбільшому світовому конгресі з мобільних технологій, DeHealth увійшов до п’ятірки найкращих у премії від European Connected Health Alliance Group, а стартап BEHOLDER увійшов у топ 50 4YFN Awards.
З восьми українських стартапів, які представила українська делегація на найбільшому світовому конгресі з мобільних технологій, DeHealth увійшов до п’ятірки найкращих у премії від European Connected Health Alliance Group, а стартап BEHOLDER увійшов у топ 50 4YFN Awards.
Про MWC Barcelona 2023
MWC найвпливовіша та найбільша подія у сфері мобільних технологій, яка підтримується національними урядами. Згідно з розрахунками організаторів MWC, 2023 рік повинен принести близько 350 мільйонів євро економічної вигоди та 7400 тимчасових робочих місць у регіоні. У межах заходу пройшла виставка останніх досягнень галузі, а також відбулися анонси та прем'єри технологічних новинок.
Подія, присвячена здебільшого темі Healthcare, проходила з 27 лютого до 2 березня в Барселоні вперше. Українські команди брали в ній участь за сприяння Мінцифри, Мінекономіки, Ukrainian Startup Fund і за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
На конгресі були представлені українські стартапи:
Numo ADHD — програма для підтримки та підвищення продуктивності для людей із синдромом порушення активності та уваги;
Zeely — мобільний вебмагазин і розробник реклами на основі штучного інтелекту;
XSight — ігрова AR-платформа з елементами соціальної мережі;
Finmap — інструмент управління грошовими потоками для малого та середнього бізнесу;
SUITSME — фешн-гра, яка пропонує спробувати себе в ролі стиліста;
DeHealth — децентралізований застосунок на основі ШІ та медичних даних;
Vanongo — платформа, що диджиталізує процеси роздрібного доставлення;
Saldo Apps — фінтех-платформа для самозайнятих осіб і мікробізнесу.
«Українські стартапи вперше мали нагоду представити свої проєкти на конференції 4YFN у межах культового Mobile World Congress 2023. Підвищений інтерес до рішень українських команд на міжнародних подіях підтверджує, що український tech-сектор — це драйвер для економіки, інновації для армії у сфері military-tech і рішення для відновлення країни» — зазначив Павло Карташов, директор Українського фонду стартапів.
На стенді української технологічної екосистеми відвідувачі за допомогою VR-окулярів змогли побачити, у яких реаліях працюють українські стартапи. На відео показано зруйновані будинки Бородянки, Гостомеля, Києва, Харкова, Миколаєва, Дніпра, Запоріжжя, Ізюму, Катюжанки, Чернігова, Вінниці, Співаківки.
Український стартап Deus Robotics, що виготовляє роботів для «Нової пошти», залучив $1,5 млн від фонду SMRKі Олександра Косована та планує закріпитися в США
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.