🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
24 травня 2024, 17:12
2024-05-24
Платіжний сервіс українського стартапу Akurateco може зекономити бізнесу півмільйона доларів
Український фінтех стартап Akurateco запустили у 2022 році Андрій Рябчук, Володимир Куянцев та Олександра Доля. Ідея створити платіжний сервіс зародилася, коли усі троє засновників працювали у сфері обробки платежів. Усе починалось з команди, яка складалась з декількох розробників. Зараз понад 60 співробітників забезпечують роботу платіжного сервісу на ринках Європи, Близького Сходу та Латинської Америки.
Український фінтех стартап Akurateco запустили у 2022 році Андрій Рябчук, Володимир Куянцев та Олександра Доля. Ідея створити платіжний сервіс зародилася, коли усі троє засновників працювали у сфері обробки платежів. Усе починалось з команди, яка складалась з декількох розробників. Зараз понад 60 співробітників забезпечують роботу платіжного сервісу на ринках Європи, Близького Сходу та Латинської Америки.
Akurateco — white-label платформа для об’єднання і синхронізації платіжних каналів, PCI DSS сертифіковане програмне забезпечення з доступом до бізнес-можливостей платіжної індустрії без інвестицій у власну розробку.
Ефективна платіжна інфраструктура, створена з власного досвіду
«Ми зіштовхнулися з численними проблемами, які виникають у компаній-мерчантів та провайдерів платіжних послуг при створенні ефективної платіжної інфраструктури. Це стосувалося як технічних аспектів, так і співпраці з банками. Ми зрозуміли, що ринок лізингу платіжної інфраструктури (так званий white label payment gateway) має величезний потенціал. Тому ми вирішили зосередитися на інтеграції з різноманітними платіжними методами та системами», — розповів dev.ua засновник стартапу Андрій Рябчук про те, як народилась ідея Akurateco.
Від кілька розробників до команди з понад 60 співробітників
«На старті, два роки тому, ми мали зовсім невелику команду — лише кілька розробників, які погодилися допомогти нам створити перші інтеграції та функціонал нашої системи. Це дало змогу нам закласти основу для подальшого розвитку продукту», — говорить Рябчук.
Зараз команда Akurateco складається з понад 60 людей. З них понад 40 спеціалістів безпосередньо працюють над розробкою та підтримкою продукту.
Андрій Рябчук, засновник Akurateco
Спочатку ми повністю фінансували розробку власними силами. Пізніше нам пощастило отримати інвестиції від Startup Wise Guys (SWG), за що ми їм безмежно вдячні. Ці інвестиції допомогли нам значно розширити нашу команду та наростити об'єми розробки.
Наразі ми продовжуємо розвиватися шляхом власних коштів, отриманих від операційної діяльності. Проте додаткові інвестиції також були б дуже корисними для подальшого розвитку.
Наразі ми маємо стабільні доходи. Хоча точні цифри є конфіденційною інформацією, ми маємо впевнену кількість клієнтів і продовжуємо зростати.
Наразі стартап Akurateco має понад 40 клієнтів з різних куточків світу, переважно з Європи та регіону MENA (Близький Схід і Північна Африка).
Платіжна синхронувальна платформа для бізнесу, який не хоче або не має можливостей інвестувати у власну розробку
Найголовніша наша аудиторія Akurateco — це провайдери платіжних послуг (Payment Service Providers, PSP), які прагнуть або запустити свій платіжний бізнес з нуля і створити власну систему, або оновити свою наявну платіжну інфраструктуру.
Для тих, хто запускає свій бізнес, пропонують значну економію коштів. Замість витрачання близько півмільйона доларів на розробку MVP системи, бізнес може орендувати систему за вартість, еквівалентну зарплаті одного розробника на місяць. Це дає йому змогу швидко й ефективно запускати свої сервіси.
Інші типи бізнесів, які хочуть оновити свою платіжну інфраструктуру, часто потребують додавання локальних платіжних методів, інтеграції з антифрод-системами, KYC, або аквайдерами. Akurateco значно спрощує ці процеси, виступаючи як своєрідний посередник у світі платежів, забезпечуючи готові інтеграції з великою кількістю контактів.
Зараз сервіс пропонує більше ніж 350 готових інтеграцій, що є однією з головних переваг перед конкурентами. Це забезпечує високу гнучкість системи стартапу і можливість швидко адаптуватися до різних потреб клієнтів.
Також серед переваг сервісу, це кастомізація та деплоймент. Система може бути розгорнута з урахуванням місцевих регуляцій та особливостей.
Крім того, Akurateco надає клієнтам експертизу в галузі платежів, моніторингу, отримання ліцензій та супроводження їхнього платіжного бізнесу.
«Монетизація продукту здійснюється за підпискою. Прайсинг варіюється залежно від кількості транзакцій, а також від кількості API-запитів через нашу платіжну систему. Тобто що більш успішний бізнес нашого клієнта, то більше він оплачує наші послуги. Ми прагнемо забезпечити справедливу архітектуру та підхід до оплати», — пояснює Рябчук.
У планах нові інтеграції й експансія на нові ринки
«Ми плануємо продовжувати зростати, нарощувати кількість інтеграцій і виходити на нові ринки, зокрема Латинської Америки. Це включає переклад продукту та всіх матеріалів, а також розробку інтеграцій, цікавих для користувачів із цих регіонів. Ми маємо чіткий роад-мап, який охоплює подальший розвиток співпраці з банками, участь у великих міжнародних заходах і постійне покращення якості нашого сервісу», — поділився планами засновник Akurateco.
UPD. Стартап співзасновника monobank Дмитра Дубілета — Fintech Farm — отримав $32 млн інвестицій для виходу на нові ринки. Але левову частку цих коштів витратить на зарплату української команди: яких спеціалістів шукає компанія
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.