Міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що правоохоронці встановили відповідальних за російську кібератаку на держреєстри.
«Я хочу звернути увагу, що це була російська кібератака. Це не був збій, пов’язаний з діяльністю відповідних адміністраторів реєстру», — пише «Укрінформ», посилаючись на заяву Стефанішиної, яку вона зробила під час форуму «Держреєстри Мін’юсту: стратегічне значення, безпека та розвиток».
За словами міністерки, всі відповідні матеріали для кримінального провадження, яке порушене зараз, були спрямовані до правоохоронних органів, зокрема, була викликана Служба безпеки України й Держспецзв’язку. Крім того, доступ до необхідних матеріалів забезпечили правоохоронцям Міністерство юстиції, ДП НАІС і всі причетні структури.
Стефанішина підкреслила, що на сьогодні є розуміння внаслідок чого відбулась кібератака, як це було можливо здійснити, хто понесе за це відповідальність в Україні та хто саме з боку ворога займався цим питанням. «Це, знову ж таки, російська кібератака», — додала міністерка.
Про кібератаку на держреєстри
19 грудня 2024 року у Telegram-каналах хакери ГРУ повідомили, що зламали сайт Мін’юсту. Своєю чергою українське міністерство розмістило повідомлення про збій на рівні мережевої інфраструктури, що обслуговує реєстри.
Наступного дня, 20 грудня 2024 року, Мін’юст визнав, що держреєстри не працюють після кібератаки росіян.
«Там було недостатньо людей належної кваліфікації з кіберзахисту, а сама система фінансувалася за залишковим принципом», — експерт Корсун про причини й наслідки кібератаки на реєстри
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.