🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
11 грудня 2024, 11:17
2024-12-11
В Україні розглядають нові правила регулювання Telegram. Серед них — обов'язкове розкриття власників анонімних каналів
Українська влада вже запровадила обмеження на використання Telegram серед військових, урядовців і працівників критично важливих інфраструктур і розмірковує над продовженням цього процесу.
Українські чиновники розглядають обмеження Telegram через ризик дезінформації та шпигунства з боку росії, пише The New York Times.
Зокрема, розглядаються нові правила, такі як обов’язкове розкриття власників анонімних каналів та попередження про ризики.
Telegram заперечує зв’язки з росією й наголошує, що платформа «завжди була безпечною для українців». У компанії Павла Дурова запевняють, що навіть видалені повідомлення не можуть бути доступними для сторонніх, а випадки витоків інформації є наслідком фізичної конфіскації пристроїв або зараження їхнім шкідливим програмним забезпеченням.
У компанії також повідомили про впровадження нових інструментів для боротьби з дезінформацією, зокрема функцій перевірки фактів.
Нагадаємо, що у вересні 2024 року українська влада вже запровадила обмеження на використання Telegram серед військових, урядовців та працівників критично важливих інфраструктур.
На думку української розвідки, Telegram активно використовується росією як інструмент кібератак і шпигунства. Його функції дозволяють поширювати шкідливе програмне забезпечення, коригувати ракетні удари та відстежувати місцеперебування українських військових.
Попри ризики, Telegram залишається надзвичайно популярним серед українців. За даними дослідження, проведеного на замовлення уряду США, близько 70% громадян України використовують його як основне джерело новин. Це значно перевищує популярність телебачення, радіо чи інших платформ. Чиновники визнають, що подолати таку залежність буде нелегко. Водночас вони наголошують, що безпека країни має бути на першому місці.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Telegram 19 червня запустив Premium-підписку. Скільки вона коштуватиме, які нові функції отримає підписник
Telegram 19 червня запустив Premium-підписку. Вона відкриває доступ до додаткових функцій месенджера. Користувачі платної версії зможуть завантажувати файли об'ємом до 4 ГБ та скачувати їх на максимальній швидкості, використовувати додаткові інструменти для керування чатами та автоматично трансформувати голосові повідомлення у текст.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі