💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікРобота
18 грудня 2023, 18:04
2023-12-18
«Ви — overqualified»: відмовки рекрутера або поважна причина для відмови кандидату. Що думають про це айтівці та рекрутери
Рекрутерка Юля Лозинська аргументувала, чому вона вважає відмову досвідченим кандидатам, які претендують на позицію з нижчими вимогами, поважною причиною. Але думка айтівців із цього приводу розділилась.
Юля навела три ситуації, за яких кандидати претендують на посаду нижче:
кандидат звільнився з компанії Х із посади керівника відділу продажів, бо не зійшовся з керівництвом;
кандидат шукає роботу три місяці й не може нічого знайти;
кандидат знижує свої очікування й готовий іти на простого менеджера з продажу.
Як передбачає Юлія, за наступним розвитком подій кандидат, навіть прийнятий на посаду з нижчими, ніж його досвід, вимогами, за першої ліпшої нагоди прийме офер на керівника, і тоді:
компанія втратила час;
компанія витратила гроші на навчання;
рекрутери знову шукають кандидата.
«Тому оверкваліфайд — це не просто відмовка — це поважна причина! Коли кандидат заходить на нижчу позицію, ніж очікує — це є демотивувальним чинником для кандидата. Бо кожен має розвиватися, а тут, навпаки, ти одразу заходиш на нижчу позицію», — аргументує рекрутерка.
Крім того, Юля в коментарях додала, що не у всіх випадках кандидат шукає тільки з відчаю.
«Це один із найчастіших кейсів, тому через нього тепер є така відмова, як „ви — оверкваліфайд“. Одні компанії беруть таких кандидатів, інші оцінюють ризики та не беруть. Що в цьому поганого — не розумію. Просто компанія розуміє, що не зможе дати такому працівникові ріст, як кар'єрний, так і фінансовий. А якщо заведе на цю посаду трохи з меншим досвідом, таку людину буде легше мотивувати, бо її буде мотивувати навчання, розвиток професійних скілів», — пише рекрутерка.
Що думають айтівці
Ось відповіді айтівців, які навели інші приклади та аргументи розвитку ситуацій.
Замість висновку
Рекрутерка має рацію, і деякі ситуації іноді відбуваються саме так, коли більш досвідчений кандидат може звільнитись, якщо йому запропонують керівну чи відповідальнішу посаду з більшою оплатою. Так, як каже Юля, коментатори зазвичай думають із точки зору кандидата, рекрутер — із точки зору компанії. Але далеко не всі люди хочуть бути керівниками, навіть якщо вже мали подібний досвід. І тут важливо почути кандидата та зрозуміти його справжні мотиви, чому він погоджується на нижчу позицію.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі