🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоРобота
13 грудня 2024, 13:46
2024-12-13
Вимога працювати в офісі збільшила плинність кадрів у великих техкомпаніях. Нове дослідження стверджує, що особливо нею невдоволені жінки
У новому дослідженні, яке відстежувало 3 млн профілів у LinkedIn, йдеться про те, що вимога повернутися до офісів у компаніях технологічного та фінансового секторів зі списку S&P 500 значно збільшили плинність кадрів серед працівників.
Багато компаній обрали гібридну модель, яка дозволяє працівникам працювати з дому кілька днів на тиждень, тоді як деякі великі роботодавці запровадили суворі вимоги, які вимагають, щоб працівники повністю поверталися до офісу п’ять днів на тиждень, повідомляє сайт Fast Company.
Проте такі компанії відчувають і певні негативні наслідки від запровадження обов’язкового повернення до офісу, зокрема це стимулює бажання знайти роботу в з кращим графіком. В новому дослідженні профілів на LinkedIn стверджується, що цей ефект ще більш виражений для жінок і працівників вищого рівня або висококваліфікованих працівників. Вимога повернення в офіс мали втричі більший вплив на плинність кадрів серед жінок, ніж серед працівників-чоловіків.
Експерти вже давно попереджали, що ця вимога може непропорційно впливати на жінок і працівників з обов’язками по догляду за дітьми, а також на інших працівників, які отримують вигоду від гнучкості віддаленої роботи, в тому числі на працівників з нейродивергентними розладами та людей з обмеженими можливостями. Інші дослідження підтвердили, що провідні таланти в технологічній галузі — в таких компаніях, як Apple, Microsoft і SpaceX — покинули їх через вимоги працювати в офісі, і в багатьох випадках вони перейшли на роботу до конкурентів.
У дослідженні також зроблено висновок, що сувора політика повернення в офіс ускладнила для компаній заповнення вакансій у відповідь на плинність кадрів, а рівень найму знизився в цілому. Після запровадження вимоги компаніям знадобилося на 23% більше часу, або 12 додаткових днів, щоб заповнити відкриті вакансії. Роботодавці також наймають менше працівників або використовують ці вимоги для збільшення плинності кадрів і скорочення штату; деякі компанії та їхні керівники підтвердили. Але дослідники стверджують, що подовжені терміни найму свідчать про те, що компаніям також важче залучати нові таланти через очікування, які існують в офісі.
Дослідники вказують, що багато хто незадоволений тим, що змушений повертатися в офіс на повний робочий день, а втрата можливості працювати з дому за потреби підвищує ймовірність того, що вони підуть на роботу, яка обіцяє таку гнучкість.
Раніше Львівський ІТ Кластер презентував результати комплексного дослідження української технічної сфери під час війни IT Research Ukraine 2024. У ньому відзначається, що з 51% СЕО, які планують розширити свої представництва, більш ніж третина хоче зробити це в іншій країні.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі