😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Наталя ХандусенкоВійна
14 лютого 2025, 12:18
2025-02-14
«Якщо я зі своїм бекграундом не потрібен у царині IT, то логічний висновок, що мене переведуть у бойовий підрозділ», — звільнений керівник IT-підрозділу, який розробляє систему Deltа
12 лютого Міноборони звільнило Марата Утюшева, який три роки очолював Центр інновацій та розвитку оборонних технологій (ЦІРОТ) і вісім років працював над військовим софтом Delta. Джерело Forbes Ukraine каже, що підрозділ отримав рішення про звільнення Утюшева без жодних коментарів та пояснень.
12 лютого Міноборони звільнило Марата Утюшева, який три роки очолював Центр інновацій та розвитку оборонних технологій (ЦІРОТ) і вісім років працював над військовим софтом Delta. Джерело Forbes Ukraine каже, що підрозділ отримав рішення про звільнення Утюшева без жодних коментарів та пояснень.
«Мені ніхто ніяких пояснень не надавав, — зазначив Утюшев щодо свого звільнення. — Це повноваження міністра оборони Рустема Умєрова. Він так вирішив, бо має право».
«Утюшев зробив величезну роботу — зібрав команду Delta, розбудував Центр, масштабував систему», — сказав співрозмовник Forbes Ukraine який близько ознайомлений із робою Центру. Він спілкувався анонімно через чутливість питання.
У грудні 2015 року Утюшев разом з учасниками ГО «Аеророзвідка» Марат організував військову частину А2724, яка стала технологічним підрозділом, де згодом створили систему DELTA.
У 2021 році військову частину А2724 розформували. А на тлі новин про ймовірне вторгнення наприкінці 2022-го вона відродилася в новій структурі — Центрі інновацій та оборонних технологій при Міноборони, який очолив Утюшев.
Під його керівництвом Delta виросла в найпоширеніший софт на фронті. Завдяки Delta ЗСУ знищили російської техніки на $15 млрд, повідомляв у серпні 2024 року міністр оборони Рустем Умєров. Щомісяця Delta обробляє дані про 600 000 обʼєктів противника і планує понад 106 000 місій за допомогою БпЛА, повідомляла заступниця Умєрова Катерина Черногоренко.
«Утюшев багато років захищав проєкт Delta до упора, — сказав співрозмовник Forbes Ukraine. — Кожен раз йому доводилося заново доводити, що він достойний цієї посади й робить важливі речі».
Рішення міністра Умєрова може бути пов’язане з призначенням 7 лютого Валерія Чуркіна його заступником, припускають два співрозмовники. Чуркін керує Центром масштабування технологічних рішень (ЦМТР), відповідального за розробку «харду» й «софту» для ЗСУ.
«Можливо, у них не збігається бачення розвитку Delta», — припускає один зі співрозмовників. Хоча явного незадоволення Утюшевим Чуркін не висловлював, каже інше джерело.
Центр продовжить роботу під тимчасовим керівництвом підполковника Артема Мартиненка, який є головним архітектором і керівником системи управління боєм Delta,
«З Артемом ми працювали 10 років, ще з моменту, коли він був курсантом, — каже Утюшев. — Поки він на посаді, з Центром нічого не буде поганого».
«Якщо я зі своїм бекграундом не потрібен у царині IT, то логічний висновок, що мене переведуть у бойовий підрозділ», — вважає він.
«У нас великий технічний борг з погляду того, що треба оцифрувати, щоб робота війська була ефективною». Як влаштований «Google для військових» — система DELTA
У TikTok набирає обертів новий тренд — тихе звільнення.
Що таке quiet quitting, чому воно виникає та чому зумери не хочуть викладатися на роботі на повну
У TikTok набуває обертів тренд quiet quitting — «тихе звільнення». Тренд отримав популярність після появи TikTok-відео від користувача @zaidleppelin. У ньому автор пояснює, що робота — це лише частина життя. «Цінність людини не визначається її працездатністю», — заявляє zaidleppelin у відео, що стало вірусним. Розповідаємо, що таке «тихе звільнення», чому воно виникло масе зараз та які наслідки матиме.
PHP-розробник каже, що у Work.ua йому не виплатили понад $5000 зарплати, а після розголосу намагалися схилити до написання заяви на звільнення за власним бажанням
Інженер-програміст у компанії «Реактор» (Work.ua) Микола Цуркан на форумі DOU розповів історію про те, як його роботодавець не виплачує обумовлену в офері зарплату, схиляючи розробника до того, щоб той написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Дизайнерка Kode Technologies жаліється, що роботодавець не виплачує зарплату за квітень і травень, а також ігнорує її звернення щодо звільнення з компанії
Тепер звільнити працівника можуть із будь-якої причини. Що ще важливого в новому трудовому законі: пояснює юрист
19 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність».
Цей законопроєкт розроблявся ще в мирний час і мав на меті осучаснення правового регулювання у сфері трудових відносин. Що змінилося з прийняттям документа, розповідає адвокат АО ASA GROUP Валерій Єфремов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі