Дослідження: 77% українців зі сфери цифрових грошей мають криптогаманці
Українці останнім часом активніше долучаються до операцій з альтернативними цифровими грошима. За даними дослідницької компанії Gradus, кожен п’ятий українець у віці від 18 до 24 років хоч раз у своєму житті купував-продавав криптовалюту або брав участь у первинному розміщенні монет (ICO).
Українці останнім часом активніше долучаються до операцій з альтернативними цифровими грошима. За даними дослідницької компанії Gradus, кожен п’ятий українець у віці від 18 до 24 років хоч раз у своєму житті купував-продавав криптовалюту або брав участь у первинному розміщенні монет (ICO).
Опитування проводила дослідницька компанія Gradus Research 13 січня 2022 року серед 1000 респондентів. Метод проведення опитування — самозаповнення анкети в мобільному додатку.
Опитане населення структуровано за статтю, віком, населеним пунктом та регіоном. Населення міст з понад 50 000 жителів віковою категорією від 18 до 60 років.
У полі репрезентативної панелі Gradus 55,9% українців знають, що таке криптовалюта, а понад 5% з них особисто проводили операції з криптомонетами або блокчейном. Як показують дані світової консалтингової компанії TripleA, у 2021 році понад 12% українців володіють альтернативними цифровими грошима, у світовому масштабі це 3,9%.
Засновник і директор Gradus Research Євгенія Близнюк каже: «хоча найпопулярнішим методом збереження і примноження коштів серед українців залишається покупка звичайної валюти (32,6%), покупка криптомонет у нас в країні вже зустрічаються частіше, ніж інвестиції в цінні папери. І, звичайно, нове покоління відчуває себе набагато впевненіше в цій індустрії, бо вони з дитинства підключені до світового віртуального простору. Люди старшого віку воліють старі добрі дорогоцінні метали і нерухомість».
Криптогаманцем володіють 77% українців, і для України це найпопулярніша криптооперація для отримання доходу в криптовалюті. Для ігор його використовують всього 18,9% власників, третина розраховуються через криптогаманець за реальні товари. Цікаво, що найчастіше це роблять жителі невеликих міст на півночі країни. Операціями з токенами на біржі займався кожен другий українець.
У 2020 році свою думку про блокчейн технологіях і про розвиток їх ринку у світі в майбутньому висловив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров:
«Я сподіваюся, що вже наступного року криптокомпанії вперше зможуть легально працювати в Україні»
8 вересня 2021 року Верховною Радою України був прийнятий Закон «про віртуальні активи», який регулює правовідносини в індустрії криптовалют. Але в жовтні президент України Володимир Зеленський повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.
Чи варто купувати біткоїн? 9 курсів, які допоможуть розібратися у крипті
Біткоїн вже давно танцює квік-степ — дрібними стрибками курс найпопулярнішої валюти скочується вниз. Але інформації про це мало, а криптовалютка як спосіб інвестицій залишається перспективною в умах мільйонів людей. Як розібратися у крипті, зрозуміти, чи варто у неї інвестувати і чи зможете ви на цьому заробити? Зібрали курси, які допоможуть розібратися в цих питаннях.
«Допомога лікаря – від $2500». Чому вкладники віртуальної валюти впадають в криптозалежність
Майнінг криптовалюти — це не лише можливість стати мільйонером, але і «побічка» у вигляді безсоння, залежності та депресії. dev.ua розповідає головне з матеріалу The Washington Post про «темний» бік віртуальних грошей.
В месенджері Telegram тепер можна пересилати криптовалюту. Як? Інструкція з картинками
В Telegram з’явився власний криптогаманець і можливість переказувати криптовалюту прямо в месенджері. Які валюти підтримує Telegram, яку комісію бере за транзакції та як користуватися новою функцією — в нашій інструкції з картинками.