🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олексій ДзюбаВійна
11 грудня 2024, 14:24
2024-12-11
Зеленський заявив, що в Україні успішно пройшли випробування нової ракети «Рута». Але рік тому дрон із такою самою назвою, який зовні схожий на ракету, Україні постачав швейцарський Destinus
Засновник Destinus — росіянин Михайло Кокорич — на початку цього року відмовився від російського громадянства.
Днями президент України Володимир Зеленський відзначив успішні випробування нової ракети «Рута».
Дрон із такою самою назвою, який зовні схожий на ракету, Україні постачав швейцарський стартап Destinus. Інформація про це була майже рік тому — на початку лютого 2024-го.
Також у червні на виставці Eurosatory 2024 на українському стенді демонструвалася ракета Ruta («Рута») від того ж таки Destinus.
Швейцарський стартап Destinus, який розробляє гіперзвукові БПЛА і літаки та заснований колишнім російським громадянином Михайлом Кокоричем, також є одним з головних європейських постачальників військових безпілотників в Україну. В січні цього року 48-річний Кокорич відмовився від російського громадянства і називає себе противником путіна.
Починаючи з другого кварталу 2023 року, Destinus поставила в Україну сотні недорогих безпілотників, які мали радіус дії від 750 до понад 2000 км залежно від версії та призначалися для ударів по наземних цілях. Вони також здатні виконувати розвідувальні місії, електромагнітне перехоплення та глушіння.
Сам стартап базується в Паєрні (Швейцарія), але безпілотники досі виготовлялися в Німеччині, Іспанії та Нідерландах. Більшість БПЛА експортується з Німеччини.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)