💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
9 лютого 2023, 12:45
2023-02-09
Злиття Microsoft та Activision Blizzard, імовірно, станеться до кінця весни, але є нюанси
Британський регулятор вважає угоду Microsoft із поглинання Activision Blizzard такою, що може нашкодити геймерам. Остаточний вердикт буде оголошений після 26 квітня, зазначає Gov.uk.
Що відбувається зараз між корпорацією та розробником і до чого це може привести, розбирались у dev.ua.
Майже рік тому 18 січня 2022 корпорація Microsoft оголосила про купівлю студії Activision Blizzard за $68,7 мільярда. Вважалось, що це буде найбільша угода в ігровій індустрії.
Але виникали питання про ціну на підписку після укладання угоди, а також було незрозуміло, як скоро ігри потраплять у підписку та що буде з Warcraft. Зміни анонсували в середині 2023 року.
У грудні 2022 року зʼявилась інформація, що геймери подали до федерального суду США, щоб зупинити злиття компаній та не допустити «створення монополії в індустрії відеоігор». Вважається, що угода може послабити конкуренцію між консолями Xbox і PlayStation.
Що зробили британці
В управлінні з питань конкуренції та ринків Великої Британії (Competition and Markets Authority — CMA) провели масштабне пʼятимісячне розслідування з вересня 2022 року.
У межах нього експерти проводили безліч візитів і слухань, аналізували понад 3 мільйонів внутрішніх документів двох компаній і замовили незалежне опитування британських геймерів і зібрали докази від ряду інших постачальників ігрових консолей, видавців ігор і постачальників послуг хмарних ігор.
Що вирішив регулятор
Докази, наявні наразі в CMA, свідчать про те, що Microsoft вважатиме комерційно вигідним зробити ігри Activision ексклюзивними для власної хмарної ігрової служби (або лише доступними в інших службах за істотно гірших умов). На частку Microsoft уже припадає приблизно 60–70% глобальних хмарних ігрових сервісів.
CMA попередньо встановила, що поглинання корпорацією Microsoft Activision Blizzard суттєво зрушить чашу терезів, зменшить конкуренцію на ринку хмарних ігор у Великій Британії. Це може змінити майбутнє ігор, потенційно завдаючи шкоди британським геймерам, особливо тим, хто не може дозволити собі або не хоче купувати дорогу ігрову консоль чи ігровий ПК.
«Наша робота полягає в тому, щоб гарантувати, що британські геймери не потраплять у перехресний вогонь глобальних угод, які з часом можуть зашкодити конкуренції та призвести до вищих цін, меншого вибору або зменшення інновацій. Ми попередньо виявили, що це може бути тут», — зазначив Мартін Коулман, голова незалежної групи експертів, яка проводить другу фазу розслідування.
Остаточне рішення ще не ухвалене, і СМА не заборонив угоду. Але вже є ряд порад, які експерти надали корпорації. Зокрема, вони запропонували виключити з угоди Call of Duty повністю сегмент Activision чи Activision і Blizzard (тобто купити лише King).
Раніше на початку вересня 2022 року генеральний директор Microsoft Gaming і глава Xbox Філ Спенсер пообіцяли в письмовому листі керівнику PlayStation Джиму Раяну, що «гарантує Call Duty на PlayStation».
7 лютого Боббі Котик, генеральний директор Activision Blizzard, повідомляв, що Sony «не відповідає» на телефонні дзвінки, щоб обговорити майбутнє франшизи Call of Duty.
Що далі
CMA збирає відповіді зацікавлених сторін на свої попередні висновки до 1 березня 2023 року та своє повідомлення про можливі засоби правового захисту, у якому викладаються потенційні варіанти розв’язання його попередніх проблем, до 22 лютого 2023 року.
Вони будуть розглянуті до того, як CMA опублікує свій остаточний звіт, який має бути сформований до 26 квітня 2023 року.
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
Хто такий Unity Developer: основні задачі, обов’язки та зона відповідальності. Огляд професії від Team Lead Unity у Pingle Game Studio
Продовжуємо цикл матеріалів про ІТ-спеціальності. Кожну описує «типовий представник» — досвідчений фахівець і просто авторитетний колега, та сама людина, яка знає всі таємні куточки своєї професії. Ми сподіваємося, ці матеріали допоможуть школярам, студентам, перекваліфікантам, студентам і всім тим, хто зацікавлений у виборі ІТ-спеціальності. Цикл не тільки допоможе оцінити перспективи, а й дасть можливість краще зрозуміти індустрію і особливості професії зсередини. Обговорюйте і доповнюйте матеріал в коментарях, щоб зробити його ще корисніше.
Про професію Unity Developer розповідає Володимир Мельничук, Team Lead Unity у Pingle Game Studio.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі