«40 000 на місяць». Як українська TAF Drones за рік прийшла до масового виготовлення дронів
Засновник компанії Олександр Яковенко розповів про неймовірне зростання компанії.
Засновник компанії Олександр Яковенко розповів про неймовірне зростання компанії.
За останній рік виробництво дронів української TAF Drones зросло від 6000 до 40 000, повідомив її засновник Олександр Яковенко Forbes.
Виторг компанії з виробництва дронів за перше півріччя 2024 року склав $160 млн. Виторг компанії з імпорту запчастин за цей час сягнув $500 млн. За цілий рік цифри дійдуть до $1 млрд із комплектовання і $250 млн із дронів.
«Наша перша стратегія — виготовляти масовий easy‐to‐use продукт (FPV‐дрони) за мінімальною ціною, щоб наповнити засобами ураження лінію фронту. Однак така стратегія є утопічною: масове виробництво завершиться, щойно бойові дії підуть на спад. Тому зараз ми трансформуємося в інноваційно‐технологічну компанію», — каже Яковенко.
За його словами, з 2023 року ринок miltech зріс утричі. «Зараз приватний сектор — це $1,5–2 млрд на рік. Прогнозую, що вже наступного року зростання не буде, як і глобального падіння. Якщо держава обере правильне стратегування, то розмір галузі у 2030 році може бути приблизно $10 млрд», — говорить засновник TAF Drones.
На його думку, зараз найбільша проблема нашого miltech полягає в тому, що глибока експертиза з розробки технологічних рішень є у держкомпаній, але вони нешвидкі й не завжди ефективні.
«Такі команди, як моя, можуть рухатися набагато швидше за державні, але нам бракує досвіду в довгострокових розробках, наприклад двигунів, що тривають по 5–10 років», — сказав Олександр Яковенко.
Нагадаємо, що раніше підприємець розповів, що його компанія працює над розвитком спільного виробництва та розробки з іноземними технологічними компаніями. Серед партнерів вже є дві компанії, але назви підприємець поки не розголошує.
Тоді до кінця року TAF Drones планувала запустити систему з FPV й розвідувального дрона та власного софту для віддаленого контролю. Крім того, серед розробок компанії — власний захищений зв’язок для передачі відео та телеметрії.