💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаРобота
13 грудня 2023, 09:25
2023-12-13
ASO specialist отримала відмову від рекрутера через брак технічних навичок. Утім, кандидатка стверджує, що технічної співбесіди не проходило
ASO ASA specialist Валерія Геращенко отримала відмову від роботодавця нібито через брак технічних навичок. Дівчина обурена, бо стверджує, що технічної співбесіди із нею рекрутерка не проводила.
«Про наболіле за декілька місяців пошуку ASO вакансії / роботи та спілкування з рекрутерами. Шановні рекрутери (HR у деяких випадках, або співробітники рекрутингових агентств і т. д.), я закликаю вас поважати кандидатів чи просто тих, з ким ви робите Welcome call на 20 хвилин з метою ознайомлення з вакансією», — написала дівчина.
Валерія виклала скриншот переписки із рекрутеркою, в якому сказано, що компанія обрала іншого кандидата через нібито брак технічних скілів. Хоча, як стверджує дівчина, технічної співбесіди вона не проходила.
Дівчина обурена і попросила рекрутерку більше їй не писати. Валерія додала, що подібних скріншотів в неї вистачить на невеликий дайджест. «Смайлик на мою відповідь поставила рекрутер, до речі. Без образ, але напевно витрачати чужий час та бути некомпетентним — це зараз дуже весело та цінно. Активуйте, щоб переглянути збільшене зображення», — зазначила дівчина.
«Якщо ви не можете знайти після коллу правильний шаблон із відповіддю, краще просто напишіть, що кандидат вам не підходить. Або відправляйте шаблон з відповіддю після того, як ви його елементарно прочитали. Тільки тоді кандидати почнуть поважати вас як професіонала і вам так само не доведеться писати пости, які зараз погані кандидати на ринку праці», — зазначає Валерія.
Також вона дала кілька порад фахівцям з підбору персоналу, які 20-хвилинний колл називають технічною співбесідою:
сходіть на курси для HR, які допоможуть вам опанувати базові навички у професії;
кажіть кандидату одразу, що перший етап співбесіди буде технічним (і якщо кандидат погодиться, проводьте його);
залучайте профільних спеціалістів до співбесід, якщо ви не маєте достатнього рівня технічного бекграунду (ідея, що: контент-лід, SMM, маркетолог, іноді SEO проводили технічні співбесіди для ASO, як у моєму випадку було багато разів, виявлялася не дуже гарна, як показав досвід тих співбесід);
не запитуйте на Welcome call яку назву вам поставити у свій додаток та яку стратегію просування обрати, щоб через місяць у вас було не 30 000 завантажень, а 300 000 завантажень, бо це не питання для першого дзвінка взагалі. Правило: «Якщо ви шукаєте чарівника, то отримаєте казкаря», тут працює якнайкраще;
йдіть із професії геть, бо це точно не ваше, не ганьбіть ім’я компанії у якій ви працюєте, або ім’я компанії/агентства — посередника, яке найняло вас для пошуку кандидата.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
«Єдина команда, якою я буду керувати в росії, буде команда бомбардувальників». Як польська IT-компанія намагалася захантити українську рекрутерку для роботи з рф
Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі