💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікЗброя
22 березня 2023, 18:31
2023-03-22
Міжнародні автомобільні інфлюенсери протестили гібридний бронемобіль «Шторм» від українських інженерів. Який він
Ведучий відомого автомобільного каналу Supercar Blondie провів тест-драйв броньованого електромобіля «Шторм», який розробили українські конструктори та механіки під керівництвом кандидата технічних наук Олександра Кузнецова. Два роки тому броньований гібридний автомобіль представили на міжнародній виставці IDEX-2021 в Дубаї (ОАЕ). Ось що про нього відомо.
STORM-MPV — це високопродуктивний електромобіль-амфібія підвищеної прохідності, призначений для військових спеціальних операцій, медичної евакуації, миротворчої та розважальної діяльності.
Крім того, він може долати найскладніші місцевості на високих швидкостях із можливістю миттєвого перемикання із сухопутних і морських операцій, а також має можливість оснащуватись дистанційною збройовою станцією й іншим тактичним обладнанням.
Це повністю електричний куленепробивний транспортний засіб, який має дизельний генератор для відновлення акумуляторів.
За броньованими дверима є два відкидні стільці з ременями безпеки для пасажирів, які прикріплюються до стійок, що тримають дах. Вони не торкаються підлоги, щоб зменшити вплив на людей будь-яких вібрацій, насамперед від вибухівки.
Для водія та штурмана є два стільці, схожі на ті, що встановлюють у перегонових болідах. Це досить зручно, бо бронемобіль на піску може розвивати швидкість до 140 км/год і працювати без зупинок від 18 до 36 годин. Але ці крісла посилені вуглецевим волокном.
Розробка та виробництво
Олександр Кузнецов спільно з командою інженерів не змогли запустити виробництво в Україні та спільно з фахівцями компанії Streit Group, провідним світовим приватним виробником бронетехніки, змогли завершити прототип лише в ОАЕ.
За словами Олександра Кузнецова, у вересні 2021 вони переїхали до ОАЕ та протягом кількох днів зареєстрували компанію й почали працювати. Тут не потрібно платити жодних податків, навіть 5% ПДВ, тому що наше виробництво розташоване на території вільної економічної зони.
«Коли автомобіль відправили на виставку, співробітники митниці допомогли нам вирішити всі труднощі з оформленням документів. нам узагалі тут дуже багато допомагали», — зазначив він.
Тест-драйв
Блогер повертає ключ у замку запалювання, перемикає тумблер, щоби засвітились дисплеї.
За допомогою двох клавіш замикає верхні двері.
Для вентиляції є відповідний люк над пасажирськими сидіннями, який можна відчинити під час руху.
Спереду бронемобіль має форму човна, щоб мати змогу швидше пересуватись по воді.
У бокових проміжках розташовані дзеркала з камерами. По задній стінці теж розміщені камери.
А знизу розташована система гусеничних треків для пересування. Вона буде поглинати будь-який вплив.
Бронемобіль покритий стійкою краскою, а позаду та спереду розташовані ліхтарі.
Позаду «Шторм» має пропелер, щоби пересуватись поверхнею води. Бронемобіль може це здійснювати зі швидкістю 30 км/год.
Технічні характеристики
Гібридний багатофункціональний броньований автомобіль «Шторм» працює на електродвигуні. Здатний плавати, витримує хвилю до 1,5 м. Автомобіль був представлений у Дубаї (ОАЕ) на найбільшій на Близькому Сході міжнародній оборонній виставці IDEX-2021.
Як повідомляв раніше конструктор для Defence, на автомобілі броня фінського виробництва. Амортизатори, що витримують навантаження 65 тонн, замовлені в Австралії. Електробатарея за кресленнями конструкторів була виготовлена в Китаї на тому самому заводі, де виробляють акумулятори для Tesla. Компанія в Шарджі виготовила на замовлення гумові гусениці, міцніші та зручніші в експлуатації, ніж наявні аналоги. Вони підлягають ремонту — досить замінити пошкоджену частину. Це здешевлює її майже на 70% у порівнянні з іншими світовими зразками.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)