На яку зарплату можуть розраховувати жінки в українському ІТ і кого найчастіше наймають
32% ІТ-фахівців, які на Djinni шукають роботу, жінки. Що вище досвід і що технічніша категорія, то менше в ній кандитдаток жіночої статі.
32% ІТ-фахівців, які на Djinni шукають роботу, жінки. Що вище досвід і що технічніша категорія, то менше в ній кандитдаток жіночої статі.
— Серед усіх кандидатів у пошуку на Djinni 32% жінок (пів року тому було 38%).
— У технічних спеціальностях — менше, лише 20%. Частка жінок зменшується зі зростанням складності категорії, але також і з досвідом.
— Розробниць рівня junior (до 2-х років досвіду) — 19%, але до senior-рівня їхня частка зменшується.
— Розробниць із досвідом 5+ років на Djinni лише 6%.
— У категоріях DevOps і Security жінок senior рівня лише 3%.
— Тестувальниць — значно більше, але їхня частка теж знижується зі зростанням досвіду, з 45% джунів до 28% сеньйорів.
— На джунівському рівні зарплатні побажання жінок і чоловіків майже не відрізняються, медіана серед жінок для деяких категорій навіть трохи більша.
— На рівні middle — різниці зазвичай теж немає.
— Однак на рівні senior зарплатні побажання чоловіків у середньому на 500–1000 доларів вищі, ніж жінок. Цікаво, що навіть у HR-категоріях, де чоловіків традиційно менше, досвідчені кандидати-чоловіки все одно просять більше, ніж жінки.
— Серед девопсів жінок найменше, близько 5% протягом двох років.
— Серед девелоперів — близько 10%, причому серед девелоперів-джунів — 15%, а серед сеньйорів — лише 5%.
— Серед QA жінок близько третини. Останні три роки їхня частка коливалась у межах 30–35%.
— Дві галузі, де частка жінок усе ж зросла — це аналітика й управління продуктом. 43% найнятих минулого кварталу аналітиків — жінки, рік тому це було лише 30%. Частка продакт-менеджерок зросла з 33 до 48%.
— Так само як і в пошуку, з досвідом частка жінок серед найнятих кандидатів зменшується. Якщо серед найнятих джунів у технічних категоріях жінок 26% (у третьому кварталі 2023), то серед сіньйорів — лише 9%.
Серед найнятих кандидатів у більшості категорій зарплати чоловіків на $200–500 вищі, ніж жінок, але ця різниця не статистично значуща. Це не означає, що зарплати вирівнялись, скоріше, що підтверджених наймів жінок у кожній окремій категорії недостатньо, щоб зробити висновки.