Олександр КузьменкоРобота
10 липня 2023, 09:54
2023-07-10
У червні українці відкрили 31 477 ФОПів. Це найбільша кількість за останні три роки
Після складних ковідних років та понад 500 днів війни, яка досі триває, українці знову проявляють неабиякий інтерес до відкриття нового бізнесу. Червень виявися найкращим за показниками відкритих ФОПів з 2020 року.
Як і раніше, найбільш популярними лишаються роздрібна торгівля та IT.
Після складних ковідних років та понад 500 днів війни, яка досі триває, українці знову проявляють неабиякий інтерес до відкриття нового бізнесу. Червень виявися найкращим за показниками відкритих ФОПів з 2020 року.
Як і раніше, найбільш популярними лишаються роздрібна торгівля та IT.
Як передає «Опендатабот», у червні було відкрито 31 477 нових ФОПів, що є найкращим показником за період повномасштабного вторгнення, і не тільки. Востаннє більш ніж 30 000 відкритих бізнесів фіксували в червні та липні 2020 року. Водночас вподобання щодо сфери діяльності не змінюються.
За перше півріччя 2023 найбільше бізнесменів з’явилося на ринку роздрібної торгівлі — понад 38 000. За ними йдуть «комп’ютерне програмування та консультування…» — 12 000. На третьому місці перебуває КВЕД «Надання інших індивідуальних послуг» з 8000 ФОПів.
Найбільш популярним місцем для бізнесу виявися Київ, де відкрили свою справу 19 000 українців. На другому місці опинилася Дніпропетровська область (приблизно 12 000 ФОПів). А замикає трійку Львівська — понад 10 000. Очікувано найгірші цифри у регіонів, де відбуваються бойові дії, або які перебувають під повною або частковою тимчасовою окупацією.
Усього за перші шість місяців 2023 року українці відкрили трохи менше ніж 134 000 нових справ. Це майже 70% від кількості відкритих ФОПів за весь 2022 рік.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі