💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаТаке життя
3 листопада 2023, 13:06
2023-11-03
Революція проти програмістів чи додатковий інструмент? Як штучний інтелект змінить IT-ринок праці
З розвитком штучного інтелекту дискусії навколо наслідків появи розумних технологій для IT-ринку не вщухають. Хтось впевнений, що програмістів замінити можна, інші ж вважають, що ніяких критичних наслідків ШІ не матиме. Ось кілька думок топів IT-компаній щодо змін, що можуть відбутися на ринку праці у найближчі роки через розвиток штучного інтелекту.
Сеньйором вже не народжуються, але можливо ще будуть геніальні хлопці. У 90-х не було проблеми, щоб людина з другого курсу університету через два роки ставала сеньйором. У моєму першому поколінні таких програмістів було близько 80%. Це самостійні величини. І такі самородки, можливо, і продовжать з’являтися. Але тих, хто придбав професію заради великого рубля, буде меншим
Кваліфікована робота з побудови AI-систем буде відповідним чином оплачуватись.
Малі бізнеси перестануть звертатися за допомогою до професійних програмістів, а робитимуть все самостійно. Це ефективніше, швидше та економніше. Але залишаться enterprise-системи й будуть потрібні Business Analyst. Також протягом найближчих 10 років буде дуже потрібна професія Data Analyst, а далі не впевнений.
Раджу усім, хто ще не використовує ШІ, вивчати, як за допомогою ШІ підвищити ефективність і продуктивність якихось процесів, підвищити продуктивність праці.
Усі великі компанії рухаються в цьому напрямку. Усі, у кого є екосистема, почнуть будувати таких асистентів, які допоможуть тобі існувати в цій екосистемі. У Microsoft є Windows, і вони зараз збудували CoPilot не на рівні коду, а на рівні вже всіх систем. У такому ж форматі будуть розвиватися і інші Bigtech-компанії. Ось уяви собі, що в тебе є такий персональний асистент, який має доступ до твого контексту. Тобто є імейли, твої там мітинги в календарі і так далі. І він тобі допомагає. Наприклад, тобі хтось написав. Треба швидко відповісти. Він тобі запропонує три варіанти. Ти вибереш кращий. Він відповість.
Copilot зараз доповнює локально. Але в мене немає довіри на 100%, що він збудує мені все як треба. Він не здатний втиснути в себе весь контекст, якщо в тебе кодбейз не маленького проєкту.
Тобто ти запитаєш, що робить цей клас, як він під'єднаний, яка логіка в цій архітектурі і як її розширити. Не забувай, що AI research роблять інженери і ці ж інженери зацікавлені в тому, щоб зробити своє життя кращим. Найкрутіші стартапи завжди йдуть за проблемами, які є в них самих. І тому люди, які вміють будувати AI системи і які є інженерами, точно побудують собі такі ж системи, які допоможуть їм будувати далі системи. Це така рекурсія. Врешті-решт, ми девелопери завжди прагнули більшої абстракції. З Assembly ми прийшли в С, а з С ми прийшли до Python.
Мені подобається думати про майбутнє програмування як крок від Python до людської мови як наступної мови програмування. «Просто опиши мені, що ти хочеш досягнути і якою архітектурою. А я вже склею тобі код».
Щось в цьому є. Даю тобі слово, ми туди дійдемо. Це точно буде і дуже скоро. Але не так негативно — я вірю в позитивний ефект AI, у «технооптимізм» як це позначає Yann LeCun.
Штучний інтелект впливає на кількість робочих місць — 100%. І тут важливо, щоб кожна компанія задумалася над тим, як AI працює в її контексті.
Тому я коли розпізнав, що AI — це буде дисраптор і диференціатор між компаніями, які існують і не існують через 2 роки, я сказав так: «Друзі, перше, що ми робимо, — ініціативу „30 днів of chatGPT at Master of Code“». Я сказав, що всі повинні юзати chatGPT чи якийсь інший AI-тул у тому, що вони роблять: дизайнери, менеджери, маркетинг і так далі, а також Copilot для кодинга. І в кінці місяця ми ділимося тим, як це нам допомогло, які у нас є юзкейси.
Я думаю, що CoPilot буде кодити ще крутіше. І я реально думаю, що на сьогодні розробники повинні писати 30% коду, який вони писали раніше, а 70%, ну 50% як мінімум, повинно йти вже від CoPilot.
Можливо, в майбутньому ми зможемо побачити, як ШІ створює абсолютно робочу програму з нуля, але на сьогодні цей інструмент використовується лише як допоміжник. Також, актуальним є питання безпеки та конфіденційності даних та резолюції з цього питання на сьогодні немає.Загалом, з урахуванням глибокого потенціалу та великої експертизи українських спеціалістів, високою адаптивністю та креативним підходом української IT-спільноти, я вірю, що за відповідних умов та підтримки ми зможемо відновити й навіть перевершити попередні досягнення в IT-сфері.
«Не женіться за топчиком, який ви зможете придбати колись потім». Program Manager Luxoft не мислить свого життя без велопокатушок. Ось його поради бажаючим долучитися
«Навколо IT» — нова рубрика, в якій ми збиратимемо все корисне для життя айтішника, яке не стосується його роботи. Виявляється, у айтішників різні хобі. Ми вже писали про айтішників-бігунів, плавців, художників, музикантів, танцівників, а також заводчиків собак.
Герой сьогоднішнього матеріалу ― Максим Мох, Program Manager, який захоплюється велоспортом і знає про нього майже все. dev.ua Максим розповів, як обирав своє захоплення та дав поради, як і де краще займатися велоспортом.
Manual QA з Luxoft Ukraine вже три роки приборкує вітер на воді та кайфує від цього. Ось його історія та поради для тих, хто мріє про море та віндсерфінг
«Навколо IT» — нова рубрика, в якій ми збиратимемо все корисне для життя айтішника, яке не стосується його роботи. Виявляється, у айтішників найрізноманітніші хобі. Ми вже писали про айтішників-бігунів, плавців, художників, музикантів, танцівників, і навіть заводчика собак. Сьогодні розповідаємо про програміста, який навчився приборкувати вітер. 39-річний Сергій Костюченко — Manual QA у Luxoft Ukraine — розповів про своє захоплення віндсерфінгом та можливості займатися цим видом спорту для всіх бажаючих.