😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Вікторія ГорбікШІ
10 березня 2025, 10:10
2025-03-10
Ексголова Google застерігає проти розробок генеративного штучного інтелекту. У чому він бачить найбільшу загрозу, зокрема, й у гонці озброєнь
Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт попередив, що агресивна гонитва розробок та озброєнь зі штучним інтелектом може мати нові ризики. Ось, що він мав на увазі.
Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт попередив, що агресивна гонитва розробок та озброєнь зі штучним інтелектом може мати нові ризики. Ось, що він мав на увазі.
«Те, що починається як поштовх до суперзброї та глобального контролю, ризикує спровокувати ворожі контрзаходи та ескалацію напруженості, тим самим підриваючи саму стабільність, яку має забезпечити стратегія», — зазначає Ерік Шмідт в аналітичному документі під назвою «Стратегія суперінтелекту», який він написав у співпраці з генеральним директором Scale AI Александром Вангом і директором Центру безпеки штучного інтелекту Деном Хендріксом, пише Forbes.
Документ виступає проти підходу так званого «Манхеттенського проєкту» до розробки штучного загального інтелекту (AGI). Паралелі проведені з дослідницько-конструкторською програмою «Манхеттенський проєкт», розпочатою під час Другої світової війни для створення першої ядерної зброї. Тоді її очолювали Сполучені Штати у співпраці з Великою Британією та Канадою. Нещодавно комісія Конгресу США запропонувала спробу фінансування розробки AGI у стилі «Манхеттенського проєкту».
Автори документа попереджають, що агресивна гонитва під проводом США надрозумних систем штучного інтелекту може спровокувати жорстку відплату з боку Китаю, потенційно дестабілізуючи міжнародні відносини.
«[Манхеттенський проєкт [для AGI] припускає, що суперники мовчазно погодяться на стійкий дисбаланс або всевбивство, а не діятимуть, щоб запобігти цьому», — пишуть співавтори у «Стратегії суперінтелекту».
Ерік Шмідт разом з однодумцями застерігають США та радять проявляти обережність, намагаючись домінувати над потужними системами ШІ.
Шмідт, Ван і Хендрікс пропонують перенести фокус з «перемоги в гонці суперінтелекту» на розробку методів, які стримують інші країни від створення суперінтелектуального ШІ. Вони запроваджують концепцію під назвою Mutual Assured AI Malfunction (MAIM), згідно з якою уряди можуть завчасно вимикати загрозливі проєкти ШІ, а не чекати, поки вороги використають AGI як зброю.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)