💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікРобота
29 березня 2024, 08:55
2024-03-29
«Готуватися до співбесіди потрібно за рік» — айтівці радять, що потрібно робити, щоб отримати офер швидше
JavaScript Developer Сергій Єрьомін написав в Linkedin, що за короткий проміжок часу не можливо опанувати потрібний обʼєм знань, щоб пройти співбесіду. Він відповів, що треба робити. А що з цього приводу думають айтівці?
«Просто розслабтесь. Єдине, що вже встигнете, то це точково пройтися по питаннях, на які не відповіли на попередній співбесіді. А от ґрунтовно готуватись зараз потрібно саме до тієї співбесіди, яка у вас буде через рік», — вважає розробник Сергій Єрьомін.
І це підтверджуєCTO Роксолана Іванішин. Вона розповідає, що коли ходила на співбесіди розслабленою і без підготовки, то завжди отримувала офер з першого разу. «Ті рідкісні співбесіди які готувала за проханням рекрутера, я провалила», — згадує айтівниця.
На що саме потрібен рік
«Рік — тільки якщо претендуєш отримати вакансію в MAANG і з першого разу, тобто в найкращих компаніях світу», — пишеCode dreamer Артем Міщенко. Він підтримує думку, що потрібно взагалі готуватися до співбесід, але для кожної вакансії, як і для кожної людини — це буде свій час. «З іншого боку, сподіваюсь, що процес найму колись зміниться з «екзамен» на „ перевірити необхідні навички для виконання робочих завдань»», — підкреслює він.
А розробник Єгор Федоровпорівняв процес експрес-підготовки за два дні до співбесіди з екзаменами в школі чи університеті. «Якщо ти будуєш кар'єру, то треба до неї відноситись не як до іспиту в школі, а постійно, кожен день працюючи над собою. І тоді все більше і більше дверей будуть відкриватись перед тобою», — зазначає Єгор.
Дмитро Мартинов, PHP developer, акцентує, що готуватися скоріше треба до роботи, а не до конкретної вакансії. «Якщо ви достатньо готові до виконання складних завдань, то просто розслабтесь. Не виключно, що ви ще самі зможете загрузити інформацією вашого інтервʼюєра. Через що вас потім не візьмуть, типу, найрозумніший чи шо», — пише розробник.
«Підтримую думку що „розвиватись потрібно завжди“. Тоді такий кандидат буде і цінним гравцем для команди, і проходження співбесід не буде величезним стресом», — погоджуєтьсяJunior Front-End developer Олена Постернак.
Теорія та (чи) практика
Як контраргумент Нік Правда, Senior Front-end Developer у GlobalLogic, зазначає, що в підсумку можна отримати людину, яка добре знає теорію, але не вміє писати код та працювати в команді.
«Ніколи не розумів, до речі, в чому сенс теоретичної частини на співбесідах», — погоджуєтьсяСергій Солдатов, Founder у Shallwe та Python Software Engineer. — «Якщо не працював з цим на практиці — все одно не знає як це. Наприклад, я можу добре про патерни розповісти, бо зубрив колись, але чи визначу я правильну ситуацію та правильний для неї патерн і правильно його імплементую? Відповідно, чи розумію я підводні камені цих патернів, практичні проблеми з ними, наслідки, коли вони перетворюються на антипатерни? Еее ну. І що з того що я міг про них розповісти на інтерв’ю».
Секретна зброя
На думку Катерини Абзятової, Senior Manual QA у Ciklum, все залежить від напрямку та досвіду кандидата. Крім того, айтівиця радить шукати ментора, який допоможе структурувати наявний досвід. «Теорію можна досить непогано структурувати, коли є досвід. А також прибрати щось зайве, чи підкоригувати самі відповіді: не розтягувати час, відповідати на свій рівень, пригадати техніки, підготувати питання до компанії. Звісно це передбачає початкове розуміння, просто самому вже часу не вистачить, хіба терміни чи щось таке», — пояснює Катерина.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі