💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
21 жовтня 2024, 15:29
2024-10-21
«Я вірю у історичну справедливість». Ілля Кенігштейн анонсував апеляцію, яку Creative States Gulliver подав після того, як програв останній суд проти співакціонера
Підприємець Ілля Кенігштейн, власник групи Creative States, до якої входить Creative State of Gulliver, повідомив в мережі, що компанія програла суд проти співакціонера Denza Construction, але зупинятись на цьому не буде.
«Ми подали апеляцію і підемо до Верховного Суду. Я вірю в історичну справедливість, але проти брехні та маніпуляцій у мене вже імунітет», — написав Ілля Кенігштейн.
За словами підприємця, співакціонер Creative State of Gulliver компанія Denza Construction винесла в суд конфлікт, викликаний термінами повернення інвестицій, які їх невдоволили. Суть його, за словами Кенігштейна, у наступному.
Що сталось у CSG
У свій час Denza Construction інвестували в ремонт приміщення за договором підряду. Це був їх внесок для отримання частки. CSG із випередженням строків повертала вказану інвестицію (до початку широкомасштабного наступу у лютому 2022 компанія повернула близько 70%), але очевидно, що останні 2,5 роки внесли свої корективи.
Це внесок партнерів у компанію, який має бути повернуто або у визначений партнерами спосіб, або коли компанія це зможе зробити без шкоди для самої себе. Тоді, «на березі», між нами зі співакціонерами було укладено спеціальний меморандум і корпоративний договір, у якому був визначено механізм повернення інвестицій. Якщо інвестиція не повертається, то партнери можуть викупити частку в компанії по ринку — це нормальна адекватна практика. Тим паче компанія ніколи не відмовлялася від повернення вкладень.
Через кілька місяців після початку широкомасштабного наступу, коли з обʼєктивних причин деякі локації мережі не були заповнені, ми запропонували співакціонерам цієї локації спільно з нами дофінансувати проєкт з метою підтримання локації, в тому числі оплати оренди. На що отримали відмову.
Тому почали дофінансовувати локацію самостійно — з боку керуючої компанії та в односторонньому порядку. Зрозуміло, ні про яке «повернення інвестицій» взагалі не йшлося. Коли наші внески зросли до серйозних сум, ми знову звернулися до наших співакціонерів із пропозицією рефінансувати спільно з нами. Але й цього разу ми отримали відмову, до якої додалися погрози різноманітними судами через те, що «не виконуємо своїх зобов’язань». Протягом останнього року ми намагались домовитись викупити їх частку, але так і не змогли дійти до порозуміння у термінах і умовах викупу.
Втім, наші партнери у своїх інтересах вирішили скористатися формальним правом на стягнення боргу, оформленого договором підряду. Наче не було ні меморандуму, ні умов партнерства, ні частки в компанії. А суд, схоже, не виявив бажання розібратися у дійсній природі правових відносин та звів все до банального боргу за договором підряду. Суддя уникав гострих кутів з усіх можливих ознак наявності спору про право, за фактом проігноровано більшу частину наших аргументів.
Станом на зараз
У проміжному підсумку станом на зараз — ми виграли три суди та програли один, останній. Але подали на апеляцію. Якщо ми успішно оскаржимо рішення суду в апеляції, процедура буде скасована. Якщо не вдасться — подамо на касацію. Ініційований процес триватиме від місяця до півроку — в залежності від обставин.
Одразу хочу повідомити, що цей процес ніяк не позначиться на функціонуванні компанії: ми не збираємося її закривати. Цього літа ми передбачливо продовжили договір оренди поверху в БЦ, локація працює та виконує свої зобов’язання перед резидентами.
Як і всі попередні рази, протягом року, ми заявляємо, що готові викупити частку Denza Construction — з урахуванням реалій та вкладень з обох сторін. Але це має статися без хамства, загроз та використання суду як інструменту переговорів.
Про подробиці у справі про банкрутство коворкінгу Creative States у столичному бізнес-центрі Гулівер ми писали тут. Крім того, на початку жовтня розповідали про конфлікт між Іллею Кенігштейном та будівельною компанією Denza.
Ілля Кенігштейн показав, як виглядає новий простір Creative State of Arsenal 2, який буде відкритий одразу після війни
Ілля Кенігштейн, засновник та CEO мережі коворкінгів Creative States, проілюстрував нову локацію коворкінгів Arsenal 2, яку збирається відкрити одразу після війни.
Крінж тижня. Що так і не так з українськими коворкінгами
Це рубрика «Крінж тижня». В ній редакція dev.ua щотижня обирає IT-подію, яка найбільше нас здивувала, та описує свої враження від того, що відбулося. Часто — в жартівливій та абсурдній формах. Цього разу крінж накрив перший народний рейтинг коворкінгів, який наше медіа провело спільно з профільною Асоціацією коворкінгів. Ми хотіли фідбек, але, здається, не всім учасникам це вигідно.
Ілля Кенігштейн в трьох частинах. Історія засновника Creative States
Мажоритарний акціонер ТОВ «Креативна країна» Ілля Кенігштейн відкрив три бізнес-простори у Києві (в БЦ Gulliver, БЦ Senator в реставрованому Арсеналі) і один у Дніпрі.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі