«Війна забрала в мого покоління 10 років життя». Як вчитись IT зараз та після війни 💻
Відділ новинГроші
10 травня 2022, 14:45
2022-05-10
IT-індустрія в умовах війни забезпечила $2 млрд експортних надходжень
За даними НБУ за І квартал 2022 року українська експортна ІТ-індустрія забезпечила $2 млрд рекордних надходжень. Фактично цей показник збільшився на 28% в порівнянні з минулим роком, не зважаючи на війну, релокацію співробітників та компаній. Згідно з релізом, який надала Асоціації IT Ukraine.
За даними НБУ за І квартал 2022 року українська експортна ІТ-індустрія забезпечила $2 млрд рекордних надходжень. Фактично цей показник збільшився на 28% в порівнянні з минулим роком, не зважаючи на війну, релокацію співробітників та компаній. Згідно з релізом, який надала Асоціації IT Ukraine.
Ще до війни індустрія зростала. Перед війною в лютому показник експорту ІТ-ринку досяг $839 млн. Це на 43% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року ($480 млн).
В умовах війни компанії індустрії завдяки швидкому реагуванню та антикризовим рішенням, зберегли обсяги своїх контрактів. Саме вони наразі забезпечують регулярні валютні надходження до економіки України й державного бюджету та сплачують наперед податки.
Експорт комп’ютерних послуг у порівнянні з минулим роком
Період
Сума
Березень 2021 року
$546 млн
Березень 2022 року
$522 млн
Маючи потужний запас стійкості, ІТ-індустрія з початку війни скоротила обсяги валютного виторгу лише на 38%, в порівнянні з іншими експортними галузями, показники яких досягли 50-60%.
«Сьогодні ІТ-галузь — одна з небагатьох, що є економічною опорою для держави та майбутнього відновлення національної економіки на основі цифровізації й тих конкурентних перевагах, що викристалізувалися у воєнний час та викликають відверте захоплення клієнтів і партнерів: стійкість та ефективний кризовий менеджмент, лідерство і соціальна відповідальність, згуртованість команд та висока ефективність. За нашими новими даними, вже під час війни 77% ІТ-компаній залучили нових клієнтів, на зростання на 5-30% у цьому році очікує 56% з них», — резюмує Виконавчий директор Асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк.
Асоціація IT Ukraine анонсує представити результати нового дослідження «Українська ІТ-Індустрія: перезавантаження в умовах війни», проведеного у партнерстві з українськими ІТ-кластерами.
Асоціація «ІТ Ukraine» — це найбільша спільнота ІТ-компаній, яка об’єднує понад 110 компаній та 77 тис українських ІТ-фахівців. Асоціація поєднує інтереси бізнесу, держави та міжнародних партнерів задля розвитку ІТ-індустрії в Україні. Разом з компаніями-учасницями, ІТ-кластерами та партнерами захищає інтереси бізнесу та просуває бренд України як провідної технологічної нації.
Як американський IT-фахівець українського походження потрапив до ЗСУ. Розповідь бабусі про онука-айтішника
Двоє вчителів з Миколаєва, чоловік і дружина похилого віку, рятуючись від війни, наприкінці березня виїхали з Миколаєва. Тепер живуть у нідерландській в’язниці у місті Бреда, яка перероблена під гуртожиток для тимчасових переселенців, та чекають, коли можна буде повернутись додому. Вони мають п’ятеро дітей і вже тринадцять онуків.
Один з онуків, директор та співробітник комп’ютерної фірми, яка займається адмініструванням та налагодженням комп’ютерних мереж, громадянин Америки, живе в Каліфорнії вже 15 років. З початку війни він прагнув захищати Україну на передовій зі зброєю в руках. У нього далеко не відразу вдалося потрапити до лав ЗСУ, для громадян інших країн це дуже складно, але тепер він там. Його бабуся розповіла журналісту dev.ua, який шлях йому довелося пройти.
На її прохання та з метою безпеки ім’я героя ми змінили. Імена бабусі та дідуся вони також просять залишити в таємниці. Далі пряме мовлення бабусі.
Джуни більше не потрібні. 5 важливих висновків з дослідженння ринку праці в IT
DOU проаналізували майже 140 тисяч вакансій на jobs.dou.ua. І дізналися, як змінився ринок праці під час повномасштабного вторгнення росії. dev.ua публікує 5 найцікавіших висновків.
Найоптимальніші юрисдикції для реєстрації IT-компаній. Гайд по 5 країнам
С початку війни не тільки українцям, а й бізнесам теж інколи доводиться починати все з нуля.
Команда Eternity Law зібрала гайд по країнах, де швидше та простіше за все можна побудувати IT бізнес.
Про ситуацію з харківськими IT-компаніями та містом розповів співзасновник та член наглядової ради Харківського IT-кластера Олександр Колб в інтерв’ю для DOU. Ми зібрали його цитати на 10 ключових питань про Харків та ситуацію в галузі.