💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікВійна
3 вересня 2024, 08:35
2024-09-03
«Професійне застосування безпілотних систем різного типу — це майбутнє наших Збройних Сил». Командувач Сил безпілотних систем про теперішнє та майбутнє дронів
Полковник Вадим Сухаревський, командувач Сил безпілотних систем Збройних Сил України, розповів про технології дронів станом на зараз, а також про те, що світ побачить вже незабаром.
Командувач повідомив в коментарі для АрміяInform, що для збереження життя солдата — основне завдання, яке стоїть зараз перед підрозділами Сил безпілотних систем, у війську проводять роботизацію, триває масштабне, системне, професійне застосування безпілотних систем різного типу на полі бою.
«Власне, це якраз і є майбутнє наших Збройних Сил», — сказав він.
На питання, «чи можуть безпілотні системи замінити солдатів на полі бою», Вадим Сухаревський сила безпілотних систем — це асиметрична відповідь на будь-який масштабний збройний хід з боку противника.
«Щобільше — безпілотні системи стануть валютою нашої держави після нашої перемоги. Це однозначно. Дрони — це наша візитна картка. Це найкращий внесок для нашої економіки після війни, щоб вийти від сировинного ринку до технологічно-промислового», — наголосив він.
Крім того, за словами командувача, триває R&D, наукова, доктринальна та бойова робота, щоб закрити дронами не лише небо, а й землю та море. «Сьогодні завдяки використанню морських систем чорноморський флот (рф. — прим.ред.) майже зійшов з арени, втік із Севастополя. Це всесвітньо відомий факт, що Україна дала бій на морі без флоту. Тому в цьому заслуга якраз і новонародженої тактики, і стратегії дій на морі», — акцентував він.
Вадим Сухаревський сказав, що світ та Україна скоро побачить багатофункціональні морські безекіпажні системи, які будуть забезпечувати наші морські кордони.
Щодо наземних роботизованих комплексів, то тут, як каже командувач підрозділу Сил безпілотних систем, є ціла низка викликів. «У нас досить наукомістке виробництво, але ми наразі лише на початковому етапі, триває розробка інституційного полігону, на якому це все тестується, випробовуються тактики тощо. Наземні системи виконують багато різних дій, окрім того, є системи дистанційного мінування, евакуації поранених. Ми дивимось на роки вперед, і нас цікавить організація системи на довгі роки», — підкреслив він.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі