🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Вікторія ГорбікSpaceTech
6 грудня 2024, 17:34
2024-12-06
Перша пілотована місія на Місяць, яку чекають з часів програми «Аполлон», знов відкладена. Коли NASA планує тепер Artemis 2
5 грудня NASA оголосило, що запланований запуск місії Artemis 2, яка відправить чотирьох людей навколо Місяця та назад, знов відкладено. Коли чекати на висадку і в чому причина затримки?
5 грудня NASA оголосило, що запланований запуск місії Artemis 2, яка відправить чотирьох людей навколо Місяця та назад, знов відкладено. Коли чекати на висадку і в чому причина затримки?
Раніше Artemas 2 планували на вересень 2025 року, проте вчора NASA перенесло відправлення на квітень 2026 року, пише Space.com.
Крім того, апарат Artemis 3, який повинен був висадитись на Місяць з екіпажем, перенесено орієнтовно ще на пів року: з кінця 2026 року на середину 2027 року.
Адміністратор NASA Білл Нельсон повідомив на пресконференції, що галузі та міжнародним партнерам потрібен час для перевірки капсули «Оріон», щоб бути впевненими, що вона готова безпечно доставити астронавтів у глибокий космос та повернути на Землю. «Космос вимогливий», — додав він.
Після польоту Artemis 1 аналізи показали, що теплозахисний екран «Оріона» зношувався більш нерівномірно під час його входження в атмосферу Землі, ніж передбачали інженери. Температура всередині Orion залишалася близькою до кімнатної, а це означає, що астронавти були б у безпеці, якби хтось був на борту. Але інженерам потрібно було з’ясувати, що сталося — і тепер вони дійшли певних висновків, оголосили представники NASA на сьогоднішній пресконференції. Це було повʼязано із траєкторією повернення Оріона.
Заступник адміністратора NASA Пем Мелрой пояснила, поки капсула занурювалася в атмосферу та виходила з неї в рамках запланованого пропуску, тепло накопичувалося всередині зовнішнього шару теплового щита, що призводило до утворення газів, які потрапляли в пастку всередині теплового щита. Проте, за її словами, нову версію теплового щита розробляти не потрібно. Достатньо буде змінити траєкторію входу, щоб мінімізувати проблеми, які виникають під час Артеміди 1.
Китай, з яким США змагаються щодо підкорення супутника Землі, заявив, що планує висадити астронавтів на Місяць до 2030 року. Обидві країни орієнтуються на південний полюс Місяця, який, як вважається, багатим водяним льодом, що має вирішальне значення: ресурс для поселення або дослідницький форпост.
Раніше стало відомо, що компанія українського підприємця поставить для місії NASA на Місяць посадковий модуль. А Nikon виготовлять бездзеркалку для NASA, якою астронавти будуть фотографувати Місяць.
Детально про те, що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися, ми писали тут.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі