Вікторія ГорбікТаке життя
24 вересня 2023, 13:43
2023-09-24
Німецькі вчені готують до випробувань нанопідводні апарати, щоб у майбутньому досліджувати космічні супутники
Науковці MARUM, Центра наук про морське середовище Бременського університету в Німеччині, працюють над проєктом TRIPLE-nanoAUV 2, над мініатюрними підводними човнами, які зможуть проводити дослідження під антарктичним льодом, щоб надалі вивчати води крижаних космічних супутників.
Науковці MARUM, Центра наук про морське середовище Бременського університету в Німеччині, працюють над проєктом TRIPLE-nanoAUV 2, над мініатюрними підводними човнами, які зможуть проводити дослідження під антарктичним льодом, щоб надалі вивчати води крижаних космічних супутників.
Проєкт TRIPLE-nanoAUV 2 (TRIPLE означає «Технології швидкого проникнення льоду та дослідження підлідних озер», тоді як AUV означає «автономний підводний апарат»), як пише сайт Space, створює корабель, який міг би розтопити свій шлях крізь лід, а потім випустити на волю крихітні підводні човни для дослідження темряви, невідомі глибини на Південному полюсі — або на крижаних місяцях.
Нанопідводний апарат буде дуже маленьким — 50 сантиметрів (19,7 дюймів) у довжину та 10 см (3,9 дюймів) у діаметрі — що дозволить їх утримувати в зонді, що тане лід. Вони будуть підтримуватися системою запуску та відновлення (LRS), яка діятиме як підводна стикувальна станція для АНПА, дозволяючи їм передавати зібрані дані та заряджати батареї.
Загальна координація лінійки прєктів TRIPLE, яка включає TRIPLE-GNC і TRIPLE-LifeDetect, здійснюється Німецьким космічним агентством DLR в рамках ініціатив Explorer.
На ілюстрації показано роботу станції, зонда для плавлення та Нано-AUV (Фото Центру наук про морське середовище Бременського університету)
Нано-AUV дозволить досліджувати вкриті льодом водойми. Демонстраційні польові випробування на шельфовому льодовику Екстром в Антарктиді поблизу станції Neumayer III, які завершать другу фазу розробки, заплановані на весну 2026 рік. Доступ до цих водойм, які вкриті льодом товщиною до 13 120 футів (4 000 метрів), є величезною проблемою, але він також є чудовим полігоном для випробування технологій для майбутніх місій пошуку життя на крижаних місяцях.
«Нова автономна система є унікальною, і в майбутньому вона повинна зробити можливим дослідження глобального океану рідкої води під крижаними поверхнями супутника Юпітера Європи та супутника Сатурна Енцелада. Мініатюризація є головною проблемою в її розробці, а зонд диктує загальний розмір. Крім того, усі компоненти повинні витримувати високий тиск під водою», — заявив керівник проєкту Ральф Бахмаєр з MARUM.
Провідний інженер Себастьян Меккель повідомив, що під час перших польових випробувань танучий зонд із інтегрованим nanoAUV як корисним навантаженням буде розгорнуто в льоду товщиною 100 метрів (330 футів). Крім того, nanoAUV має недостатню активність порівняно з більшими автономними транспортними засобами, що означає, що він має обмежену маневреність.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Репост новин змушує нас вважати себе розумнішими, але це не так. З лідерами думок теж працює, показує нове дослідження
Обмін новинними статтями з друзями та підписниками в соціальних мережах спонукає людей думати, що вони знають про теми цих статей більше, ніж вони знають насправді. І це працює з активними користувачами Facebook, що ставить під сумнів обізнаність ваших улюблених лідерів думок. Про це свідчить дослідження вчених з Техаського університету в Остіні. До речі, обов’язково покажіть цю статтю своїм друзям і репостніть у соцмережах.