«Закінчимо її (інвентаризацію й аудит, анонсовані раніше — прим.ред.) швидше, ніж до 15 листопада, і запровадимо абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб'єктивізму, параметри бронювання», — пише «Інтерфакс-Україна», посилаючись на заяву Дениса Шмигаля на Київському міжнародному економічному форумі в четвер.
Він повідомив, що наразі уряд проводить аудит критичності підприємств. «На жаль, параметри, які існують на сьогодні, дали можливість ввести фрод. Улітку ми це побачили, проводимо інвентаризацію», — зазначив урядовець.
За словами Шмигаля, уряд не планує критично змінювати систему та постанову, що вже є. Але параметри бронювання, які планують оновити, дадуть можливість чіткіше визначати критичність підприємств і необхідність бронювання тих чи інших працівників.
Він підтвердив інформацію про те, що навіть під час проведення аудиту, бронювання може бути продовжено тим, у кого воно закінчується, тим, хто був заброньований до 31 травня 2024 року.
Денис Шмигаль як приклад сказав, що уряд планує запровадити норму не середньої зарплати в регіоні, а встановити конкретну мінімальну суму, яка дасть змогу бронювати людей.
«Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливості люфту. Бо саме в цих можливостях люфту і проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань. Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити», — додав він.
За його словами, зміни потрібні, щоб ключові фахівці могли працювати, і ті, хто вже понад 2,5 роки та більше, захищає нашу державу на передовій, мали змогу піти на ротацію.
Прем'єр також додав, що хотілося б запровадити економічне бронювання, але, за його словами, військові й ті, хто на передовій, сприймають його не дуже добре.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)