💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікГроші
31 серпня 2024, 11:00
2024-08-31
«Що б таке зробити щоб нічого не робити». 10 варіантів пасивного доходу, які обирають айтівці й не лише
Front-end Developer Олексій Яковлєв пише, що останнім часом думає, за допомогою чого можна отримати пасивний дохід, а точніше міркує: «Що б таке зробити що б нічого не робити?» Але всі топові ідеї на кшталт квартири, крипти, кавʼярні чи якогось є-комерс, для нього як темний ліс.
Він спитав, а чи замислювались інші айтівці про те, як отримати пасивний дохід і що саме для цього потрібно зробити? Ось що йому відповіли.
Почнемо з визначення того, що все ж таки треба: отримувати регулярно невеликі (чи великі) гроші попри зарплати з основного місця роботи чи нічого не робити?
За словамиЯрослави Гричаненко, Microsoft Dynamics NAV Developer у Ciklum, якщо з’являється бажання нічого не робити, то для неї це показник вигорання чи втоми. «Але у кожного по-своєму, звичайно», — підкреслює фахівчиня.
Крім того, будь-яке капіталовкладення потребує уваги та часу. На цьому акцентуєDevOps Ярослав Ярмошик. Його позиція: «Тема пасивного доходу, це хайп в інфопросторі. Не існує таких сфер де дохід поділений на ризики перекривав би інфляцію». Думку, що пасивного доходу немає, підтверджує у своєму коментарі й Solution Architect Андрій Нікішаєв. «Найменш ресурсозатратним є інвестування в акції топових компаній. Будь-яка справа — це робота. Ну, а ще можна знайти родовища корисних копалин», — зазначає він.
Який пасивний дохід обирають айтівці й не лише
Що треба або не треба робити
Перш ніж за щось сідати чи робити, Senior UX/UI Designer Іванрадить заповнити клітинки в Excel, які розраховують складні відсотки. «Дуже зручно будувати математичні моделі тих чи інших рішень з урахуванням рентабельності, інфляції, ризиків. Відразу стає зрозуміло, що це може бути через 5–10–20–30–50 років», — пояснює дизайнер.
І так, на початковому етапі потрібно проаналізувати всі наявні варіанти. А також, за словамиProduct Owner Вячеслава Вітковського, варіанти, які перелічив Олексій, це банально. «Для того, щоб дійсно заробити, треба якась інновація, не стандартний підхід, ніша яку б можна було зайняти. Або ж „квартири, крипта, кавʼярня, якийсь є-комерс“ і 200% часу та 1000% зусиль», — пише він.
Крім того, можуть допомогти знання зі сторони — спитати в когось або замовити консультативну послугу. Цієї думки дотримується і Senior QA Automation Engineer Вікторі Шмель. «Фондовий ринок — безпечніше. У квартиру може прилетіти. Найміть консультанта, це дорого, але не треба самому морочитися», — радить Віктор.
Black box на пів року, донати як інвестиція в безпеку та крипта. Як айтішники витрачають гроші та у що інвестують
Зарплата працівників сфери IT в Україні — одна з найвищих. І саме вони є істотним джерелом допомоги армії та підтримки української економіки. Під час війни айтішники змінюють свої фінансові звички й замість інвестицій та відкладень часто донатять кошти на ЗСУ та волонтерські ініціативи.
dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують, скільки донатять та чи відкладають на чорний день.
Сьогоднішні герої — працівники IT-компаній Universe, Innovecs та PariMatch Tech.