🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоРобота
4 грудня 2024, 14:59
2024-12-04
Співзасновник Prometheus дав пораду щодо резюме, яка допоможе «миттєво опинитися в топ 5%» кандидатів на вакансію
Співзасновник навчальної платформи Prometheus Іван Примаченко розповів, що все ще іноді бере участь в рекрутингу, а за попередні роки особисто переглянув тисячі резюме. Він назвав просте правило, яке допоможе кандидатам виділити своє CV.
«Досі дивуюся, що для того, щоб миттєво опинитися в топ 5% кандидатів на вакансію достатньо слідувати простому правилу: описувати не тільки свої обов’язки на попередніх місцях роботи, а й досягненні результати», — відзначив Примаченко у Facebook.
Він порівняв такі варіанти:
«як керівник маркетингової команди був відповідальний за пошук можливостей для зростання продажів та оптимізацію маркетингових процесів» vs «у 2023 збільшив обсяг продажів компанії на 25%, середній чек на 15%, LTV на 10%»;
«забезпечила повний цикл рекрутингу та HR в організації"vs «за рік найняла 15 фахівців з 80% проходженням ними випробувального терміну та знизила плинність кадрів на 20%»
«відповідальний за успішний менеджмент різноманітних проєктів компанії» vs «був менеджером 20 проєктів, 95% яких були завершені в строк і з виконанням всіх KPI, а один став найбільшим за бюджетом проєктом в історії компанії».
За словами співзасновника Prometheus, якщо описувати не тільки обов’язки на попередніх місцях роботи, а й досягненні результати, це створює враження, що
Кандидат сконцентрований на досягненні конкретних бізнес результатів.
У нього є успішні результати, про які можна розповісти.
Він знає, як концентруватися на головному і відсіювати другорядне.
«Без перебільшення, так пише свої резюме не більше 5% кандидатів. А могло б 50%+. З категорії елементарних, але надзвичайно ефективних мікростратегій пошуку класної роботи», — вважає Іван Примаченко.
Нагадаємо, що на початку листопада Центральна виборча комісія з Апарату Верховної Ради України повідомила про обрання Примаченка народним депутатом від партії «Голос» після смерті народного депутата Олега Макарова. Проте згодом він відмовився від цього призначення.
«Зваживши де зможу принести більше користі, я вирішив залишатися CEO Prometheus в якому ми зараз напружено працюємо над цілою низкою стратегічних освітніх проєктів для військових, бізнесів, людей, що постраждали від війни, медиків, освітян та ініціатив підтримки відновлення, які сукупно мають охопити два мільйони слухачів у 2025 році», — повідомив Іван Примаченко.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.