🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоРобота
2 грудня 2024, 12:56
2024-12-02
Резюме повинно бути сторінкою, що продає, а не сторінкою з «Вікіпедії». Експерти говорять, що ШІ-інструменти роздувають CV — лаконічні формати працюють краще
Кар'єрні експерти повідомляють, що за останні кілька років середня довжина резюме збільшилася майже вдвічі. Вони радять шукачам роботи переглянути свої CV й прибрати звідти зайві деталі, щоб рекрутерам було простіше знайти головне.
Останніми роками на конкурентному ринку праці зросла спокуса обдурити резюме додатковими деталями про свої навички та професійні досягнення, розповіли Business Insider кілька експертів із кар'єри. Однак у великому документі також може бути складніше орієнтуватися.
«Ви хочете, щоб ваше резюме було сторінкою продажів, а не сторінкою Вікіпедії», — сказала Мадлен Манн, кар'єрний коуч і генеральний директор компанії Self Made Millennial.
Багато шукачів роботи вважають, що включення додаткових деталей допоможе продемонструвати роботодавцям свою кваліфікацію. Але, за словами Манн, роботодавці мають певні вимоги до резюме — часто це те, що зазначено в описі вакансії.
Дослідження LiveCareer близько 50 000 резюме у своїй базі даних показав, що в середньому з 2018 до 2023 року вони збільшилися майже вдвічі, оскільки все більше кандидатів додають розділ, що підкреслює їхні навички. LiveCareer також виявив, що кількість людей, які приділяють значне місце в резюме сертифікатам, мовам та іншим досягненням, збільшилася приблизно вдвічі.
Джеймс Нів, керівник відділу науки про дані на сайті з працевлаштування Adzuna, розповів, що він також бачив, як резюме роздуваються. За його словами, в середньому кількість слів в американських резюме в його базі даних зросла приблизно на 40% із серпня 2021 року.
За словами Ніва, однією з причин «роздування» резюме може бути схильність наповнювати їх всіма ключовими словами з опису вакансії.
Так зване «наповнення ключовими словами», коли шукач роботи додає до свого резюме ключові слова або фрази, що з’являються в оголошенні про вакансію, не є чимось новим. Проте все більше людей, які шукають роботу, можуть зосередитися на цьому, намагаючись обійти системи відстеження кандидатів, які більшість великих роботодавців використовують для сортування резюме.
Жасмін Ескалера (Jasmine Escalera), експерт з кар'єри компанії LiveCareer, розповіла, що багато кандидатів відчувають потребу включити до свого резюме більше ключових слів, навичок і компонентів, таких як досягнення, просто для того, щоб залишитися на плаву на конкурентному ринку праці. Але, за її словами, легко перестаратися. Додаючи занадто багато, є ризик, що рекрутер не помітить того, що є найважливішим.
Як експерти радять форматувати резюме
Ескалера рекомендує шукачам роботи використовувати окремі розділи, щоб зробити своє резюме легким для читання. Вона пропонує працювати зверху вниз, починаючи з професійного резюме. На відміну від «мети», яка колись була на першому місці, професійне резюме має зосереджуватися на тому, як кандидат може зробити внесок у те, що шукає роботодавець.
Але, на відміну від «мети», яка колись могла складатися з одного-двох речень, професійні резюме часто перевантажені інформацією про те, як довго кандидат працював на попередніх посадах, різними навичками та цінністю, яку могли б принести на роботі.
Далі йде розділ про навички. Для людей, які претендують на посади з кількісно вимірюваними результатами, наприклад, у сфері продажів або маркетингу, може бути розумно додати розділ про кар'єрні досягнення. Після цього — досвід і, нарешті, освіта.
Інструменти штучного інтелекту можуть нашкодити при складанні резюме
Хоча використання штучного інтелекту для написання або оновлення резюме не є чимось новим, Манн вважає, що ця технологія може пояснити, чому принаймні деякі резюме стали більшими. За її словами, хоча технологія може допомогти у складанні та перевірці резюме, ШІ також може нести в собі певні ризики.
«Це середнє значення з усіх ресурсів, які є, тому він створює неймовірно загальні резюме», — каже Манн.
За її словами, це пов’язано з тим, що багато людей уже давно пишуть резюме досить шаблонними способами, і це основна частина того, на чому навчався штучний інтелект.
Дві сторінки — максимум
Протягом багатьох років новачкам рекомендували писати резюме приблизно на одній сторінці. Більш досвідчені працівники, як правило, вважають, повинні обмежувати своє резюме двома сторінками й не виходити за межі трьох.
Ця порада все ще актуальна, відзначив Нів. «Якщо я отримую резюме на чотири чи п’ять сторінок, я вже внутрішньо стогну, — каже він.
Він рекомендує людям із п’ятьма роками досвіду роботи або менше обмежити резюме однією сторінкою. Працівникам із більш тривалим стажем у більшості випадків достатньо двох сторінок.
CV чи резюме — ось у чому питання. Що кажуть рекрутери про ці документи для пошуку роботи в IT
Junior Manual QA Tester Юрій Ситніков шукає роботу вже майже рік. У його практиці — більше 100 відправлених резюме, 40 співбесід і стільки ж відмов, та майже в кожному з них обіцянки залишатися на зв’язку. Але, як розповідає герой, одного разу рекрутер, ознайомившись із резюме кандидата, попросив надіслати його CV. Судячи з коментарів під постом, небагато айтішників знають, чим відрізняються ці два документи. А деякі навіть вважають, що рекрутер із таким запитом вирішив повипендрюватися.
dev.ua розбирався, в чому різниця між CV (curriculum vitae) і резюме, в яких випадках і в яких компаніях потрібні ці документи, і чи можуть вони замінювати один одного.
«Розіслала 200+ резюме, фідбек поки негативний». Як вінницька лікарка тимчасово застрягла на порозі входу в IT
Софія Тимошенко — сімейна лікарка в одній із приватних лікарень Вінниці. Зі своїх 25-ти років 8 вона присвятила навчанню медичній справі та подальшій роботі у сфері. Проте сьогодні в дівчини є нова ціль — стати айтішницею. Наскільки можливо новачку безболісно «ввійти в IT» — читайте в нашому матеріалі.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
«Відмовили, навіть не глянувши в резюме, без жодної співбесіди». Розробник обурився рішенням GlobalLogic щодо його кандидатури. Історія з LinkedIn на 100+ коментарів
На ринку IT-рекрутингу новий скандал. Engineering Manager, Tech\Team Lead Владислав Михайлишин кілька днів тому написав обурений пост у LinkedIn щодо стандартів компанії GlobalLogic у спілкуванні з кандидатами.
Річ у тому, що Владислав отримав відмову від рекрутера, який, за словами інженера, не бачив резюме та не провів жодної співбесіди із кандидатом.
Айтішник поділився скріном листування з рекрутером GlobalLogic.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі