🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікРобота
6 березня 2024, 17:31
2024-03-06
«Краще, як у Швеції: 4-денний робочий тиждень по 7 годин». Що говорять айтівці про тривалість робочого дня та перерву
Фаундерка Baza Trainee Ukraine Ольга Іванова запитала в Linkedin, коли закінчиться радянщина, а саме робота по вісім годин і година перерви. За її словами, це нефізіологічно та непродуктивно. А ось що з цього приводу думають айтівці.
Фаундерка Baza Trainee Ukraine Ольга Іванова запитала в Linkedin, коли закінчиться радянщина, а саме робота по вісім годин і година перерви. За її словами, це нефізіологічно та непродуктивно. А ось що з цього приводу думають айтівці.
З якими графіками стикались айтівці
«Я якось на початку своєї карʼєри фронтендом приблизно так працював. Точніше офіційно 8 годин, але потім мені прилетіло, що я або їв багато часу, або раніше аж на цілих 5 хвилин виходив із роботи, бо так я встигав автобус після метро, щоб не йти пішки пів години додому або не чекати на наступний автобус. Досі згадую, як фільм жахів», — пишеSenior React.js Software Engineer Андрій Деркач.
Дуже часто керівникам важко відпустити контроль за своїми працівниками, навіть якщо в цьому нема сенсу. Так вважає UI/UX Designer Каріна. Вона розповіла, що якось ще до дизайну працювала офіс-менеджером в компанії, яка розвивала інтернет-магазин одягу. І тоді робочий графік в неї був 10 годин (9–19). «І так, останні години ввечері ми просто сиділи без роботи. Керівництво знало, бо в нас були камери в офісі», — згадує вона.
Технічний торговий представник компанії Dell Technologies Юрій Тарасінськийрозповів ситуацію, з якою стикнулась одна його знайома. На той момент дівчина працювала у Ванкувері 3D-аніматором. Як розповідає Юрій, формально її офіційний робочий день по-канадськи був саме таким, про який усі мріють: робота з 8:00 до 16:00, з яких гнучка перерва на обід — 30 хвилин максимум. Але реально в неї була офіційно прийнята норма — видавати «на гора» по 12 сек якісної 3D-анімації за день мінімум. І, щоб цю норму виконувати, усі в компанії насправді працювали по 12–14 годин на добу. І керівництву було пофіг, з офісу чи з дому ти працюєш, бо якщо ти НЕ виконуєш норму, то тебе звільняють, а норма заздалегідь така, що її фізично неможливо виконати ні за 5–6, ані за 8 годин робочого часу, яким би продуктивним генієм ти не був. «У мене особисто в праці на Dell приблизно така сама картина до речі, насправді гарний американський роботодавець!» — пише він.
«В обідню перерву можна попрацювати в тиші, коли всі пішли. Я так робила, коли працювала в офісі. І тоді виходить +1 година неоплачуваної роботи, що дуже сумно насправді», — згадуєUX/UI designer Яна Мосейко.
Ідеальний графік айтівця
«Ще краще, як у Швеції — 4-денний робочий тиждень по 7 годин», — пишеМаксим Небесний, QA Engineer.
Кофаундер Innovation Feel, Юрій Коробейник вважає, якщо немає засилля немає примусу, то працюєш, коли тобі хочеться працювати. «Команда давно на вільному графіку, підлаштування тільки під клієнта, якщо у нього є категоричні потреби по таймслотам для комунікації, організації, делівері», — повідомляє він.
C++ Game Developer та Senior Teamlead у Cybersage Studio Тімур Стрельник погодився з питаннями про тривалість робочого дня. Але щодо перерви він вважає, що година потрібна, оскільки ця перерва покращує продуктивність у цілому. Він пише: «Оскільки мозок підсвідомо оброблює інформацію, коли ми цього не помічаємо. І виходить, що коли ми не залучаємо свідомість на повну, підсвідомість починає активніше працювати».
«Здоровий і мотивований працівник — це продуктивна робота, а з таким графіком по 9 годин — песимістичні й демотивовані працівники», — пишеData Analyst Ольга Чічкян. За її словами, це одна з причин, чому вона не хоче працювати за класичну зарплату джуна, яку пропонує зараз ринок. «Бо за цю зп я можу зробити 1 проєкт, не напрягаючись взагалі, а не сидіти по 8 год, бо то ж робочий час», — говорить вона.
Тетяна Громова, Java Developer, пише, що намагається саме ту обідню годину використати для прогулянки у швидкому темпі: + побувати на вулиці у світлу частину доби, провітрити голову і 8000 — 10 000 кроків самі себе не зроблять. «Проте я б краще раніше починала і раніше закінчувала — сенс у цьому є», — зазначає вона.
«Я думаю, що якщо потрібно онлі офіс, то в середньому дорога до офісу має входити в робочий час», — вважає Євген Болтян, Professional Design Manager.
«Гарна штука — трекер робочого часу, але при вмінні компанії правильно ним користуватись», — пише Manual QA/QC Engineer Ольга Остафійчук.
За словами Валентина Горобця, Senior Wordpress, PHP, Laravel Developer з понад 10-річним стажем, перелаштуватись неважко. І 10 хвилин на ланч достатньо тільки, якщо їжа є «із собою», а щоб вийти на якийсь бізнес ланч чи просто купити готову їжу в супермаркеті, то потрібна приблизно година.
«Я б хотів, щоб було по бажанню, попрацював 15 годин і завтра можеш не йти на роботу, попрацював 3 години більше не можу/не хочу завтра відпрацюю. Колись в мене таке було з погодинною оплатою і це було досить добре, працюю над цікавим таском, хочу його закінчити, чому мені обов’язково вставати з робочого місця о 18:00 і йти додому, я хочу попрацювати до 12 години ночі й щасливий, що закінчив таск піти додому. Але, мабуть, з таким ринком, як зараз, такі умови важко знайти», — пише він.
Замість висновку
«Ну не можна бути продуктивним 8 годин!» — пишеUI/UX designer Олена Коваленко.
І так, якщо робота ще й понад 8 годин — то потребує більшого відновлення. А перемикатись вдень і робити перерви — стовідсотково підвищує продуктивність.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі