💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаРобота
16 грудня 2023, 09:36
2023-12-16
«CEO вирішив поєднати корисне з приємним та замовив собі два стакани пива». Айтішниця розповіла про свою першу і жахливу співбесіду на посаду Frontend-розробниці
Frontend-розробниця Яна Барак розповіла, як, будучи джуном, отримала свою першу офіційну роботу після дуже дивної співбесіди із пивом. Виявилось, що робота, яка здавалася досить пристойною, виявилась дуже далекою від ідеалу.
Сталося це ще в далекому 2017, Яна вже деякий час працювала на freelance, думала, що знає досить багато і в принципі можу влаштуватись в компанію. Спеціально для цього дівчина переїхала в Київ і почала розсилати резюме по всіх сайтах роботи, навіть домовилась про декілька співбесід. Раптом одного вечора розробниця отримала дзвінок.
Доброго дня, мене звати … Я генеральний директор… Нам сподобалось ваше резюме і ми маємо тестове завдання. Ми надішлемо вам данні, а вам потрібно налаштувати роботу форми на сайті. Зробити потрібно терміново і ще, це сайт нашої компанії, тому нічого не поламайте.
«Забагато red flags чи не так? Але я так не думала, я була схвильована та на ентузіазмі», — розповідає дівчина. Потенційний роботодавець одразу ж скинув їй доступ по ftp. «Це, звісно, доволі легковажно, але кого це турбує?», — іронічно пригадує дівчина.
Помилка, за її словами, виявилась банальною. — в inputs не було атрибутів name + був просто відсутній файл php для обробки форми. «Мабуть, попередній джун приклав руку. Тому з допомогою google я все виправила впродовж 30 хв. І таким чином пройшла на наступний етап», — розповідає розробниця.
Співбесіду їй призначили в торговому центрі, оскільки офіс був на ремонті (спойлер, насправді ні).
«Я зустрілась з CEO, який, пояснивши, що в нього напружений графік, вирішив поєднати корисне з приємним та замовив собі два стакани пива. Посьорбуючи, він розповів про те, наскільки в них крутий продукт та компанія. Я дуже чемно сиділа та попивала свій чай і таким чином отримала пропозицію роботи. Причому, з офіційним працевлаштуванням! Але відповідь потрібно було дати тут і зараз», — розповідає Яна.
Поки потенційний керівник відійшов по каву з автомату, а я, роздумувала про плюси й… плюси. «Хіба ж ви побачили в цій історії, хоч один тривожний дзвіночок?», — саркастично запитує дівчина.
Засліплена радістю від оферу, молода фахівчиня одразу ж погодилась. Разом з новим керівником вона відсвяткувала офер кавою з автомату.
«Вже в метро я боролась з сумнівами й підозрами. Але зарплата в 10 000 грн та офіційне працевлаштування зіграли свою роль. Тому в той же день я скасовувала всі наступні співбесіди», — згадує Яна.
Згодом дівчину познайомили з командою, яка, як виявилось, складалась лише з джунів, студентів, CEO та його дружини. Її офіційно працевлаштували й через якийсь час виплатили невеликий аванс.
«Наступні декілька місяців я працювала над проєктами компанії. Але було очевидно, що з кожним днем справи ставали все гірше і гірше. Зарплату не виплачували, головний продукт виявився не конкурентним і не потрібним. На щастя я мала деякі замовлення з фрилансу, тому ще трималась надії на покращення», — згадує дівчина.
А згодом сталося щось дивне — CEO «запропонував» ділити плату за замовлення розробниці з фрилансу на всіх. «З гіркотою на серці, я зрозуміла, що пора щось змінювати», — описує дівчина.
Яна розповідає, що звільняли її зі скандалом. Зарплату дівчина тоді так і не отримала.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі