Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоРобота
15 липня 2024, 14:46
2024-07-15
Досвідчена рекрутерка розповіла про 10 помилок, які призводять до втрати офера у кандидатів на високі посади
Рекрутерка з 25-річним досвідом Діпалі Віас, розповіла про те, як перспективні кандидати мимоволі саботують можливості свого працевлаштування через помилки, яких можна було б уникнути. Серед найпоширеніших — застарілі профілі в LinkedIn, поганий нетворкінг і типові заявки.
Рекрутерка з 25-річним досвідом Діпалі Віас, розповіла про те, як перспективні кандидати мимоволі саботують можливості свого працевлаштування через помилки, яких можна було б уникнути. Серед найпоширеніших — застарілі профілі в LinkedIn, поганий нетворкінг і типові заявки.
Вона виділила 10 типових помилок, які заважають кандидатам, і поділилась ними з виданням Business Insider.
1. Застарілі профілі в LinkedIn
«У сьогоднішніх цифрових джунглях немає нічого більш дратівливого, ніж спроба вистежити — я маю на увазі, дослідити — кандидата, але наштовхнутися на віртуальну цегляну стіну. Або ще гірше — натрапити на профіль LinkedIn, настільки застарілий, що його можна вважати викарбуваним на кам’яних табличках», — говорить рекрутерка.
За її словами, присутність в Інтернеті є важливою частиною особистого бренду, і її слід розвивати протягом усієї кар'єри. Профіль у LinkedIn повинен бути актуальним і привабливим, наповненим галузевим контентом, який демонструє досвід, і справляти гарне «перше враження».
2. Синдром «я всіх знаю»
Віас говорить, що занадто багато кандидатів перестають розширювати свою мережу контактів, вважаючи її достатньо повною. «Ставтеся до нетворкінгу як до життєво важливого органу — він потребує постійного догляду та уваги, щоб ви могли вижити в цій грі», — радить рекрутерка.
Вона рекомендує ходити на галузеві заходи, приєднуватись до нових професійних груп та приймати запити на встановлення зв’язку в LinkedIn.
3. Копіпаст
«Ніщо не змушує мене здригнутися сильніше, ніж отримання типового резюме або супровідного листа. Так, навіть для позицій рівня С. Одного разу кандидат надіслав мені супровідний лист, адресований не тій компанії», — розповідає Діпалі Віас.
Вона рекомендує уважно ставитися до кожної заявки, актуалізовувати її відповідно до компанії, та її специфіки.
4. Самовпевненість і брак підготовки
Рекрутерка радить ретельно готуватися до кожної співбесіди й дізнатися якомога більше про потенційного роботодавця.
«Уявіть собі таку картину: Генеральний директор технологічного гіганта приходить на співбесіду на омріяну роль, впевнений, що він зможе прокласти собі шлях, спираючись на минулу славу. Через тридцять хвилин вони спотикаються на базових питаннях про нещодавній поворот компанії. Я бачила, як це відбувається, і це не дуже приємно», — зізнається Віас.
5. Пастка ностальгії
Вона також радить не витрачати «90% співбесіди на те, щоб пережити дні своєї слави», забуваючи пов’язати цей досвід з викликами, пов’язаними з посадою, на яку кандидати проходять співбесіду. Свої минулі успіхи варто використовувати як «трамплін для обговорення майбутніх стратегій».
6. Значення софтскілів
«Технічні навички відкривають вам двері, але емоційний інтелект дає вам роботу. Якось у мене був кандидат — блискучий стратег — який примудрився образити стиль управління інтерв’юера протягом перших 10 хвилин. Зрозуміло, що роботу він не отримав», — розповідає Діпалі Віас.
З її досвіду, софтскіли мають більше значення, особливо на керівних посадах.
7. Зарплатний бар'єр
Віас говорить, що навіть досвідчені кандидати можуть спіткнутися на питанні грошової компенсації.
«Я бачила, як кандидати занижують очікування через невпевненість у собі, а інші вимагають кричущі пакети через пиху. Обидва підходи — рецепт катастрофи», — попереджає рекрутерка.
Вона радить проводити дослідження і розуміти ринкову ціну. При цьому потрібно бути готовим обговорювати загальний компенсаційний пакет, а не лише зарплату.
На співбесіді можна спробувати перехопити ініціативу й запитати: «Я в захваті від цієї можливості й впевнений у своїй цінності. Який діапазон зарплат ви маєте на увазі для цієї посади?»
«Будь ласка, залиште вдома тактику переговорів, яку ви використовували при купівлі останньої машини. Одного разу я мала справу з кандидатом на посаду фінансового директора, який вагався щодо $3,000 у пакеті на $3 млн — це велика помилка! Ви виглядаєте недалекоглядним і непрофесійним», — стверджує Віас.
8. «Зіткнення культур»
«Ось сувора істина: більшість призначень керівників зазнають невдачі через культурні розбіжності, а не через компетентність. Я призначала технічно блискучих керівників у компанії, де вони протрималися менш як рік, тому що вони були як дві краплі води», — вважає Діпалі Віас.
Вона радить ставити навідні запитання про процеси прийняття рішень, стилі спілкування та цінності компанії. А також бути чесним з собою щодо того, чи вийде працювати в такому середовищі. Відповідність культурі компанії передбачає узгодження стилю роботи кандидата з цінностями компанії.
9. Помилки після співбесіди
Віас говорить, що її дивує, як багато кандидатів на високі посади нехтують вирішальним періодом після співбесіди. Вони не надсилають електронного листа з додатковими ідеями, і цим втрачають гарно нагоду виділитися серед інших.
Рекрутерка радить скласти «вдумливий, персоналізований лист подяки» протягом 24 годин. Його варто використати, щоб підкреслити ключові моменти, відповісти на занепокоєння і продемонструвати свою зацікавленість щодо цієї ролі.
10. Спалення мостів
«Світ керівників менший, ніж ви думаєте. Я бачив, як кандидати після кількох раундів співбесід залишали компанії або погано реагували на відмову. Пам’ятайте, що сьогоднішня відхилена пропозиція може стати завтрашньою можливістю мрії», — пояснює Діпалі Віас.
Вона радить завжди зберігати професіоналізм й ввічливо реагувати на відмови.
«Пам’ятайте, що на рівні топменеджменту вас оцінюють не лише за ваші минулі досягнення чи технічні навички. Вас ретельно вивчають на предмет вашого потенціалу вести за собою, надихати та рухати компанію вперед. Кожна взаємодія, від вашого профілю на LinkedIn до листа подяки — це шанс продемонструвати цей потенціал», — стверджує досвідчена рекрутерка.
Нагадаємо, що раніше Федір Савко, керівник відділу залучення талантів у компанії HebronSoft і співзасновник магазину CAMO Ukraine, поділився своїм поглядом на найпоширеніші помилки при написанні CV.
«Ви мене вже в секретарі записали». Рекрутерка оприлюднила переписку з кандидатом, який попросив нагадати про зустріч напередодні співбесіди. Айтівці мають питання до етики спілкування
ІТ-спеціалістка пройшла співбесіди на 15 ролей у сфері ШІ, перш ніж отримати роботу в Microsoft. Ось її поради, як перемогти у боротьбі за місце на дедалі більш конкурентному ринку праці
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі