Рекрутерка Анна Котенко розпочала цікаву дискусію у LinkedIn із приводу того, які вимоги до потенційних працівників висувають роботодавці-замовники.
«Вечір провела у згадках дійсно дивних для мене критеріїв, які в мене були за всі роки роботи», — написала вона. І оприлюднила кілька цікавинок.
Не Оксана. «Вибачте мені, Оксани, то був тригер замовника. Колишня співробітниця Оксана послала керівника під три чорти за прохання внести правки до проєкту, тому це ім’я тригерило довго. Проблему з іменем пропрацювали успішно, тому через тиждень позвали першу Оксану на співбесіду», — розповіла Анна.
Не молодше 30. «Про зворотний ейджизм чули? То я його розвернула. А якщо чесно, то до 30 бігають на свої побачення, університети-сесії-дипломи (це не я так казала). Аргументи про другу/третю вищу освіту не канали», — пояснює фахівчиня.
Зуби без карієсу. «21 століття, людей на роботу досі по зубах обирають, в кращих традиціях рабовласницьких часів. Як я мала це перевіряти — гадки не маю. Власне, як і замовник. Мені здається, що вони по-приколу той пункт вписали, щоб глянути чи читаю я заявку на вакансію», — коментує Котенко.
Здоровий спосіб життя, бажано, щоби бігати любив. «Бо це дисциплінує. Як це впливає на робочі навички — не знаю, але на посаді бігати не потрібно було», — пояснює таку вимогу рекрутерка.
Щоб слухняний був. Я колись писала за цей кейс з 50 відтінками кандидатів та штатна домінанта.
Інші фахівці з наймання доповнили цей список своїми історіями.
«Якось мене на співбесіді спитали, хто я за гороскопом, бо водоліїв вони не беруть через вказівку власника: колишня дружина була цього знаку й після розлучення водоліїв на роботу не брали», — розповіла засновниця консалтингової агенції Ганна Романишина.
А у рекрутерки Юлії Ясельської був клієнт, який перевіряв усіх кандидатів по натальній карті. «Тобто після зустрічі з кандидатом просив надати дату, час та місце народження. І на основі того, що виходило, давав зворотний зв’язок про працевлаштування. Також був досвід зі знаком зодіаку (до речі, той же самий керівник)», — розповіла вона.
Консультанта Ірина Петрикеєва розповіла, що мала запит на кандидата із наступними характеристиками: «Мені потрібний чорт у спідниці».
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі