Вікторія ГорбікВійна
13 лютого 2023, 16:30
2023-02-13
росія отримала від ірану чергові безпілотники Shahed, цього разу багаторазові. Чим вони загрожують Україні
Про передачу росії чергових іранських безпілотників повідомляє видання The Guardian. Цього разу мова йде про літаки вищого польоту та багаторазового використання Shahed 191 та Shahed 129, а також БПЛА Mohajer-6.
Про передачу росії чергових іранських безпілотників повідомляє видання The Guardian. Цього разу мова йде про літаки вищого польоту та багаторазового використання Shahed 191 та Shahed 129, а також БПЛА Mohajer-6.
Чим вони загрожують Україні?
Факт передачі
The Guardian, посилаючись на власні джерела, пише, про доставку щонайменше 18 безпілотників військово-морському флоту росії від Ірану.
Це відбулося після відвідування в листопаді 2022 року росіянами Тегерана, де їм продемонстрували повний спектр іранських технологій.
Зазначається, що тоді російська делегація вибрала шість безпілотників Mohajer-6, які мають радіус дії приблизно 200 км і несуть по дві ракети під кожним крилом (про них ми писали тут та тут), а також 12 безпілотників Shahed 191 і Shahed 129 дії повітря-земля.
Shahed 191
Іранський безпілотний апарат із турбореактивним двигуном, відомий також як Saegheh-2 є копією американського дрона Lockheed Martin RQ-170 Sentinel. Він потрапив до іранських військових у 2011 році.
У 2014 році здійснив перший політ скопійований з американця БПЛА, виготовлений іранською компанією Shahed Aviation Industries.
Фото з відкритих джерел
Shahed 191 може нести у внутрішніх відсіках керовані ракети з осколковими бойовими частинами Sadid-342 (або протитанкові ракети Sadid-1).
Фото з відкритих джерел
Його зліт відбувається з даху автомобіля за допомогою відповідних кріплень.
Технічні характеристики:
розмах крил, 7,31 м;
довжина, 2,7 м;
швидкість 275 км/год;
дальність польоту 500 км;
бойовий радіус, до 450 км;
висота 7500 м;
автономний політ до 4,5 годин.
Особливість дрона — можливість повертатись автоматично до точки вильоту після втрати керування за допомогою інерційної системи.
Має низьку точність під час роботи в складних погодних умовах.
Shahed 129
Безпілотний одномоторний літальний апарат Shahed 129 також виготовлений компанією Shahed Aviation Industries у 2012 році.
Фото з відкритих джерел
Це гвинтовий середньовисотний розвідувально-ударний БПЛА з циліндричним фюзеляжем, діаметром 65–75 см та авіаційним двигуном Rotax 914.
Фото з відкритих джерел
Має електронно-оптичні та інфрачервоні датчики. За допомогою лазерного далекоміра може виконувати завдання вночі та має апаратуру для передачі даних в режимі реального часу.
Може переносити від 4 до 8 бомб Sadid-345 і ракет Sadid-1.
Технічні характеристики:
швидкість 150 км/годину;
час польоту до 24 годин;
дальність розвідувального польоту від 60 до 80 км;
в складних погодних умовах дальність розвідувального польоту зменшується до 15-20 км;
може бути керований оператором на дальності до 200 км;
Школи «Армії дронів». 18 закладів, де в Україні навчають операторів для БПЛА
Оператори «Армії дронів» активно знищують гармати ворога, а також танки та броньовану техніку. Як зазначив голова Мінціфри Михайло Федоров, за тиждень кількість уражень досігла рекордних показників: 56 гармат, 41 танк та 34 броньовані одиниці.
Для підготовки операторів дронів в Україні організовують школи. До попереднього переліку у 17 закладів, які ми зібрали раніше, додаємо ще один — Тактичний центр «Стелс».
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)