🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікРобота
1 березня 2024, 08:36
2024-03-01
Рекрутерка спитала в мережі, чому розробники не люблять робити тестові завдання. Аргументи від 10 айтівців
Любов Вікторенко, експертка з HR та рекрутингу, спитала, чому на відміну від американських, українські розробники так не люблять виконувати тестові завдання і часто через це відмовляються від подальшої боротьби за офер. Ось, що думають з цього приводу айтівці.
Любов Вікторенко, експертка з HR та рекрутингу, спитала, чому на відміну від американських, українські розробники так не люблять виконувати тестові завдання і часто через це відмовляються від подальшої боротьби за офер. Ось, що думають з цього приводу айтівці.
Що кажуть айтівці
Flutter Developer з 4-річним досвідом роботи Богдан Гончарукпояснив, що відмовляється від тестових, тому що не раз стикався з ситуацією коли тестові — частина проєкта, яку не хочуть оплатити та закривають тестовим. «І будь-яка робота повинна оплачуватись», — говорить він.
Крім того, на думку Андрія Мальчика, Data Engineer та Python Developer, тестове завдання має бути надано після технічної співбесіди або лайвкодінгу.
«Мені якось пропонували тестове ще до будь-яких співбесід. Типу „ми надішлемо ваше CV разом з виконаним тестовим на перегляд до клієнта“. Ввічливо відмовився. І не важливо, яке за об'ємом воно мало бути. Це неповага до кандидатів і їхнього часу», — пояснює він.
Також розробник розповів про негативний експірієнс, коли витратив кілька днів на тестове по якому обіцяли фідбек, який він так і не дочекався, навіть саме тестове ніхто не дивився. Тому на даний час розробник відмовляється від виконання тестових.
За аргументами Віталія Комісаренка, фахівця з C, C++ та Embedded Linux, важливий також час, який потрібен на виконання тестового завдання.
«Одна година — то ок. Часто воно навіть за 20 хв робиться. Мій улюблений формат. І себе показав і не втомився. Якщо не встиг, то вивчив щось нове. А коли хочуть щось на 6 годин, то не візьмуть працювати все одно», — говорить він.
Олексій Яковлєв, Front-end Developer, нава кілька причин, які, на його думку, лягають в основу відмови від виконання тестового:
Немає оплати (так я чув що десь хтось отримував гроші, але за 5 років я сам такого не бачив).
Гарантій ніяких що після тестового щось буде.
Знаєш ціну години своєї роботи.
Вибір відправляти далі резюме, а час на тестове потратити на свій корисний пет-проєкт.
Зараз після курсів багато людей які виходять, м’яко кажучи, без знань, і просто не можуть тестове зробити.
А Артем Зіньков, iOS Developer, звернув увагу на відмінність лайф-код сесії (коли потрібно написати код за одну годину в онлайні, можна використовувати все, включаючи ChatGPT, але за роботою інші спостерігають в режимі реального часу) та тестового завдання.
«Насправді такі тестові (лайф код сесії) — це дуже круто, бо дозволяють виїхати в речах яких не знаєш, але завдяки базовому розумінню як виглядає хороший код. Пам’ятаю, я так раз навіть описав правильну роботу технології навіть не працювавши з нею», — згадує він.
DevOps Cloud Engineer, Олександр, взагалі вважає тестові завдання — марнуванням часу. «Ви не Google, Facebook, Amazon. Там хоч є розуміння навіщо проходити тести. То навіщо їх робити?», — говорить він.
Крім того, на думку Олега, DevOps, важливо правильно мотивувати кандидата з досвідом to jump through extra hoops. «З точки зору кандидата — інтерв’ю з тестовими завданнями погано масштабуються. Так само як і кандидат для вас — один із 30, 50? Так і ваша роль для кандидата одна із 10, 20, 30. Якщо Ви не пропонуєте умов суттєво above market, то «принцеса не варта смерті», — аргументує він.
Олена, Senior Software Engineer at Plan A Technologies, припустила, що причина всьому у різниці виховання та ментальності. «Справжня відповідь, прихована під майже усіма „тому що“ — це тому, що страшно завалити live coding session. Страшно почути, чому ти не гідний позиції. Тому що американці живуть в суспільстві, яке толерує будь-що: від зайвої ваги до гендерної орієнтації. А в нашому суспільстві нас виховують деспотичні тьоті з указками, які досі хочуть, щоб ми боялись, а не проявлялись», — пише вона.
На думкуАлекса Добриніна, Mobile Team Lead, українці більш прогресивні, а американці — консервативніші. А він сам вважає тестові завдання — минулим століттям. Як аргументує розробник:
тестові не відображують реальних здібностей людини,
це — витрата часу в пусту, вони не оплачуються,
можна отримати офер і там де не вимагають тестового.
«На моєму досвіді найкращі та найбільш лояльні компанії в яких я працював це взагалі був всього один етап інтерв’ю зі спеціалістами, без всяких там HR, CEO/CTO, PM, тестових, livecoding етапів. В таких компаніях найчастіше найкращі умови праці, бо немає цієї всієї корпоративної бюрократії/марнотратства. Світ змінюється та компанії також мають це розуміти, але на практиці маємо зворотнє», — пише він.
Senior Wordpress, PHP, Laravel (little) Developer з понад 10-річним досвідом роботи, Валентин Горобецьне бачить причин відмовлятись від тестового у форматі лайф-код сесії.
«Я не люблю тестові, які, на мою думку, взагалі не розкривають мій досвід і займають багато часу. Я виконував не багато тестових, але всі вони були саме такі й після виконання тестового, думаю що в більшості випадків його не дивляться або дивляться дуже поверхнево і потім шаблонна відповідь», — розповідає він.
Замість висновку
Олена Гаркуша, Senior IT Recruiter та HR Manager, резюмувала, що на її досвіді 3 з п’яти кандидатів відмовлялись робити тестове, пояснювали так:
Нащо робити тестове, коли можна податися на вакансію без тестового і не витрачати час.
Негативний досвід — витратив на тестове 2 дні, а потім відмовили без належного фідбеку.
Час коштує дорого, якщо не сплачуєте за тестове, то я не буду робити
Пропонували альтернативу, казали, краще давайте 2 години livecoding, ніж тестове.
«Досягнення важливіші за термін перебування на посаді». Колишній топ-HR у Microsoft розповів, як у рекрутерів змінилося ставлення до частої зміни місця роботи
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі