😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Вікторія ГорбікРобота
1 березня 2025, 12:45
2025-03-01
«Шо там по баблу», — запитав кандидат у фахівця з талантів після відгуку на вакансію. Чи вважають інші IT-фахівці таке спілкування нормою?
Артем Нікітюк, Talent Acquisition Lead у консалтинго-аудиторській компанії Deloitte, поділився скріном листування з кандидатом, який відгукнувся на вакансію. Відповідь претендента була в дещо незвичній манері і Артем запитав, як ставляться до цього інші колеги та експерти. Хто з айтівців поділився своїми враженнями і чи були серед них обурені, або здивовані?
Артем Нікітюк, Talent Acquisition Lead у консалтинго-аудиторській компанії Deloitte, поділився скріном листування з кандидатом, який відгукнувся на вакансію. Відповідь претендента була в дещо незвичній манері і Артем запитав, як ставляться до цього інші колеги та експерти. Хто з айтівців поділився своїми враженнями і чи були серед них обурені, або здивовані?
«Колеги, експерти, ви стикались з такими ситуаціями? Це все норм, чи вже не дуже?» — запитує Артем Нікітюк в Linkedin.
Скрін Linkedin
Відповіді фахівців IT-сфери розділились.
Для кого це норма
Анатолій Гринчук, Senior Software Engineer у Grid Dynamics
Ну так інфу по баблу треба відразу писати.
Артем Книш, Product UI UX Designer
Ах-ха-ха. Все гаразд. Пряме питання.
Діана Гаврилова, 2D Artist/Illustrator
Нормальне питання, але як ви думаєте, що краще запитати, наскільки «дружній колектив» або про наявність «печива в офісі»?
Ігор Соколюк, Technical Lead, Exabeam, Cybersecurity
Я бачу прямолінійну людину, яка відразу береться за справу без будь-яких преамбул.
Олексій Міхєєв, Senior Software Engineer (.NET)
Напевно краще відповідати трошки не так але в цілому, навіщо ці довгі переговори якщо в кінці з’ясується що цифра замала.
Для кого подібні відповіді «не ок»
Антон Погонець, Android Software Engineer
Якщо ви колись брали в нього в борг та не віддаєте, то норм. В інших випадках не дуже.
Олександра Мукомел, Recruitment partner у Capyba-RA agency
Відчувається в людини бізнес-жилка 90-х. На старті моєї карʼєри колись на таке питання директор відповів — «не образимо» і сплюнув вліво. То був шедевр, як і ваш скрін.
Дарʼя Лукʼянова, Senior Recruiter
Не раз стикалася з подібним. Були випадки, коли кандидати вважали прийнятним погрожувати й спілкуватися нецензурно — досі не розумію, навіщо їм це. Адже кожен із нас має право вибирати, з ким спілкуватися і які вакансії обговорювати. Якщо пропозиція нецікава — достатньо просто ввічливо відмовитися, без образ і негативу. Який шанс того, що я повернусь з іншою пропозиціє до цієї людини?
Замість висновку
Переважна більшість коментаторів під постом Артема вважають, що кандидат має рацію, бо одразу перейшов до суті питання. Хоча дехто, зокрема й Software Engineering Leader & Architect Лев Ванян, що формулювання могло бути й кращим. А як зазначив DevOps Олександр Маркусік, інколи буває справді складно знайти баланс між діловим і дружнім стилем спілкування під час інтерв’ю.
UA Project Manager у MilTech Віталій Скугарєв спробував на власному прикладі пояснити, чому питання про гроші може бути нормальним та доречним. Він розповів про ситуацію, яка трапилась з ним особисто. «Я з Чернігова, їду на співбесіду до Києва, тому що зарплата буде обговорення під час співбесіди. Все йде добре, моя експертиза влаштовує, але коли мені озвучують рівень майбутньої заробітної плати, я розумію, що не витягну винаймання квартири та проживання у Києві. Втрачений час та гроші на міжгородні поїздки. Траплялося кілька разів», — повідомив він.
Lead Software Test Engineer Юлія Бережанська пояснила, що вакансії без виделки по зарплаті «вже трошки не ком іль фо». " Навіть на ринку роботодавця, та майте совість, виставляйте грошові виделки, щоб люди не витрачали зайво свій час. Ви ж розумієте, якщо ви з повагою до людини, то ймовірно і вона так само до вас», — додала фахівчиня.
«Вибачте, далеко добиратись». Айтівиця відгукнулася на вакансію Frontend Developer, та виявила, що розробкою в потенційній роботі навіть не пахне. Що пропонували натомість?
UPD. «Мені іноді здається, що то діти бавляться… Як можна запропонувати сеньйору зарплату в $700 і розраховувати на успіх?». Розробник опублікував вакансію із зарплатою у 30 000 грн. У компанії, від імені якої вона розміщена, заявляють, що це фейк
«В українському геймдеві є унікальна можливість. Працювати безплатно». Розробник опублікував JS-вакансію, в якій скілованому фахівцю пропонують працювати «поки без оплати». Айтівці іронізують
«Ми дуже глибоко аналізуємо кандидатів, а саме вроджені таланти та здібності через астрологію». З якими дивними вимогами до вакансій стикались кандидати
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі