«Рівень маразму в інтерв'юєрів зростає». Айтівці обговорюють скільки часу займає пошук роботи в IT
Українські айтівці жваво обговорюють скільки часу зараз займає отримання офера від IT-компанії, і що на це впливає. Ось найцікавіші кейси.
Українські айтівці жваво обговорюють скільки часу зараз займає отримання офера від IT-компанії, і що на це впливає. Ось найцікавіші кейси.
Українські айтівці жваво обговорюють скільки часу зараз займає отримання офера від IT-компанії, і що на це впливає. Ось найцікавіші кейси.
Обговорення започаткував користувач з ніком Some Developer, який створив відповідну тему на форумі DOU. Він запитав в айтівців, які шукали або шукають роботу у 2023–2024 роках про їхній досвід, навички та скільки їм знадобилося часу, щоб знайти роботу.
За кілька днів тема зібрала близько 12 000 переглядів і 180 коментарів. Ось що говорять айтівці.
Сіньор-лід фуллстек. Півтора місяця пошуку, ЗП плюс-мінус, як в 2021 році. Але відчувається що роботи менше і, відповідно, збільшили вимоги, що переросло в збільшення кількості інтерв’ю. Якщо раніше була технічна співбесіда, а потім з клієнтом/СЕО (і то, багато хто намагався це поєднати в одне інтерв’ю щоб кандидати не розбігались) і все, то тепер нормою є ще повноцінне інтерв’ю на софт-скілли.
Ну і тестові завдання теперь зараз майже нормою є. Навіть на сіньора-ліда. Десь в половині випадків трапляються.
Ну і сам формат тех співбесіди зараз виморажує просто: дивишся вакансію — потрібне фіксити якесь легасі чи там веб-морди з ендпойнтами в ангуларах та дотнетами робити.
Приходиш на співбесіду — і починається оце все про мікросервісну архітектуру та деплойменти в клауди з кубернейтисами. Та, бляха, людину шукають лайно розгрібати, а дивляться щоб базікала про івент-дрівен архітектуру (яку до речі самі толком не знають і це видно).
Тобто рівень адекватності тех співбесід стрімко наближається до маразму.
Поділюсь лайвхаком — моніторити і аплаїтися на вакансії потрібно постійно навіть якщо не плануєте міняти роботу.
Сініор фронтедв 23 році активно шукав пів року коли стало відомо про можливе скорочення.подавася мабуть на 200+ українських та іноземних вакансіймав 2 офери від укр аутсорс на 5 і 6+$ та 1 офер від продуктової іноземної контори на 5$ + vesting.
На наступний день після звільнення я прийняв офер в продукт.
Проблеми із пошуком роботи в Україні лише на 20% через війну.
80% це через загальносвітову рецесію в ІТ.
Маю 4 роки досвіду, шукаю позицію Middle FE (React, TS, Next) майже 4 місяці. Шукаю роботу, в основному тут (на ДОУ), на Джині та в Лінку. За цей час мав ~25 HR співбесід та більше 10 технічних. Заради інтересу вирішив навіть завести власний тік-ток блог, в якому час від часу розповідаю про те, як йде пошук, та що цікавого відбувається за цей час.
Middle/Senior Golang dev.
В 2023 шукав роботу двічі після скорочень.
1-й раз весною, це зайняло трохи менше 2 місяців.
2-й раз восени, 1 місяць.
Загалом за час пошуку мав орієнтовно 100+ контактів з рекрутерами, з яких десь 30 дойшло до технічних етапів і десь 10+ до фінальних.
В результаті 5 оферів, з яких 3 весною та 2 восени.
Після курсів Mate Academy шукав першу роботу 6 робочих днів.
В понеділок 26 червня 2023 почав і наступного тижня ввечері понеділка 3 липня до мене подзвонили і сказали що я підійшов. Було HR інтервʼю і технічне.
Вже навіть встиг отримати підвищення ЗП.
Крім того зміг попасти як трейні безоплатно перші два місяці, але не пішов туди в звʼязку з нормальним офером від моєї сьогоднішньої компанії.
Junior Fullstack Dev.
Від першого спілкування до оферу — від півтора до 4 місяців. Дуже непрості останні півтора року. Весь час перевірка пошти, лінкедін та інших ресурсів, бо в одній чи іншій платформі постійно потрібно реагувати на повідомлення від рекрутерів.
Просіли рейти, погіршилися також деякі інші умови. Аби адаптуватися, потрібно стати менш перебірливим — звісно, крім проектів від русні, бо «ти їм пишеш програмки, а вони запускають ракету твоїй бабусі в будинок» ©
Коли врешті отримав офер, вимкнув тимчасово linkedin (hibernate account) аби повідомлень стало дещо менше.
Активно не шукав, але відповідав в Linkedin на пропозиції, якшо ті були цікавими.
Дві співбесіди, один офер.
В цілому відчувається, шо ринок просів, але вірю, шо якшо ти класний чувак, то без роботи не лишишся. По грошах вийшло −500, але гроші для мене уже давно не на першому місці.
Від першого повідомлення від рекрутера до офера, здається, три тижні чи шось таке.
mid aqa, 3 місяці.
На всіх останніх співбесідах були задачки з літкоду, ну і помітив, що рівень маразму у інтервюєрів зростає.
Чи то загострення у сіньорів якесь, чи то мені так щастило.
Junior manual QA. Скоротили в серпні 2022.
Роботу знайшов через півтора року, на початку 2024 і то, це не класична галера, а hardware тестування, в якому мене не було досвіду,і там треба було в першу чергу не постман, html/css, SQL та теорію шарити, а знання з фізики та електроніки.
Короче, пощастило що взяли. Така от ***ня. А так, якби не це, то, думаю, до сих пір шукав би роботу як manual QA engineer…
Нагадаємо, що раніше ми розповідали про 10 порад від українських айтівців щодо вигорання на роботі.