🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Марія БровінськаРобота
26 січня 2022, 12:46
2022-01-26
«Поки кандидат курить, заваріть собі кави». IT-рекрутери розповіли, що їх бісить на співбесідах з розробниками
Натхненний історією із вимкненою камерою Technical recruiter в Edible Brands Ukraine Микола Решетняков написав у LinkedIn великий пост про те, як під час спілкування з кандидатами вони виражають свою неповагу.
«Ми всі люди — в трусах або сорочках, з гумором або без. Але є межі. Хтось закурив на інтерв’ю (в моїй кар'єрі це було 2 або 3 рази), хтось гучно критикував питання інтерв’юерів, кажучи як краще робити їх роботу, хтось не хотів просто включати камеру», — поділився фахівець.
В його особистому топі ситуацій, що дратують рекрутера, наступні:
вейп на інтерв’ю;
неввімкнена камера;
не уточнення питання, а нахабне перебивання;
неусвідомлення того, на яку проходить вакансію співбесіду кандидат, і відсутність мінімальних 5-10 хв на прочитання доступної інформації про компанію та вакансію.
«Це сигнали, можливо не червоні, але такі собі яскраві прапорці намірів кандидата щодо зацікавлення роботодавцем та вакансією», — вважає рекрутер.
Його допис зібрав близько 300 коментарів. У них рекрутери та розробники розповідають, що не так на співбесідах айтішників. dev.ua вибрав найцікавіші коментарі.
Розробники вважають, що камеру вмикати не потрібно.
А дехто і взагалі ставить під сумнів необхідність інтерв’ю з рекрутером.
Рекрутери ж навпаки вбачають у небажанні показати обличчя кандидатів бажання обдурити роботодавця.
Ще один фактор, який дратує рекрутерів — неготові до співбесіди кандидати.
А от вейперів айтішники захищають.
Є й інше пояснення палінню на співбесідах.
Є серед коментаторів і такі, що вважають куріння дурним тоном, а камеру — потрібною, але на кілька секунд.
Загалом єдиної думки про правила поведінки на співбесіді немає. Проте кандидати хочуть свободи, рекрутери — поваги.
А чи дозволяєте ви собі курити на нецензурно висловлюватися на співбесідах?
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі