Суд зобов'язав «Яндекс» приховати доступ до карт і фото одного з найбільших НПЗ через українські атаки дронами
Суд вважає, що відкритий доступ до карт НПЗ у мережі підриває обороноздатність рф.
Суд вважає, що відкритий доступ до карт НПЗ у мережі підриває обороноздатність рф.
Суд у москві вперше зобов’язав «Яндекс» закрити доступ до карт і фотографій інфраструктури одного з найбільших російських нафтопереробних заводів через загрозу атак українських безпілотників, повідомляє Reuters.
Компанія протягом одного місяця має «виключити інформаційний доступ» до інфраструктури НПЗ «шляхом видалення, ретушування графічних зображень складових частин підприємства (цехів, компресорних станцій, майданчиків із цистернами, інших елементів заводу) з пошуково-інформаційної картографічної служби «Яндекс Карти».
Позов до суду подало «одне наглядове відомство», яке проводило перевірку виконання законодавства у сфері оборонно-промислового комплексу і виявило у відкритому доступі інформацію про всі об'єкти НПЗ.
У позові зазначено, що завод, про який ідеться, «працює в безперебійному режимі, забезпечуючи потреби російської армії й флоту під час проведення спеціальної військової операції», і тільки 2024 року був чотири рази атакований українськими безпілотниками. Унаслідок атак постраждала інфраструктура підприємства, а його співробітники дістали поранення.
Перед зверненням до суду «наглядове відомство» спробувало розв’язати питання безпосередньо з «Яндексом», але це ні до чого не призвело. Суд вирішив, що відкритий доступ до карт і фото НПЗ «підривають обороноздатність держави», а також «чинять негативний вплив на своєчасне постачання матеріалів» у російську армію. За рішенням суду з «Яндекса» також стягнули держмито.
Деякі російські ЗМІ пишуть, рішення суду стосується заводу Рязанської нафтопереробної компанії, що входить у «Роснґфть». НПЗ виробляє 17,1 млн тонн нафти на рік і є одним з основних постачальників моторного пального для російських регіонів, розташованих біля москви.
Нагадаємо, що до жовтня, крім нафтобаз, ударів зазнали щонайменше дев’ять із 32 найбільших НПЗ росії. Пік атак припав на травень. Тоді, за даними фахівців, було вибито 17% нафтопереробних потужностей рф.
Загалом унаслідок атак українських дронів обсяги переробки нафти в росії, у 2024 році впали до мінімуму за останні 12 років — до 266,9 млн тонн. Це на 8,1 млн тонн менше, ніж роком раніше.