Конкурс - обирай кращий стартап та отримай навушники! 🎧
Вікторія ГорбікВійна
4 грудня 2022, 14:30
2022-12-04
«Очі» і Matrice 300 та Mavic по обидві сторони барикад. Цікаві факти про «Армію дронів» — TWP
Влітку був запущений головний дронний проєкт України. Про те, як працюватиме «Армія дронів», розповів голова Мінцифри Михайло Федоров.
Видання The Washington Post опублікувало матеріал про те, як росія та Україна ведуть першу повномасштабну війну безпілотників. Ми вибрали найцікавіше, що пишуть про «Армію дронів».
Влітку був запущений головний дронний проєкт України. Про те, як працюватиме «Армія дронів», розповів голова Мінцифри Михайло Федоров.
Видання The Washington Post опублікувало матеріал про те, як росія та Україна ведуть першу повномасштабну війну безпілотників. Ми вибрали найцікавіше, що пишуть про «Армію дронів».
«Армія дронів»
«Дві основні події вплинуть на майбутню війну, — сказав Семюел Бендетт, військовий аналітик дослідницької групи CNA у Вірджинії. — Поширення та доступність бойових безпілотників для віддаленіших, складніших операцій і абсолютна необхідність мати дешеві тактичні безпілотники для операцій безпосередньої підтримки».
В України це майбутнє вже зараз.
Фото Саші Маслова для the Washington Post
Він повідомляв, що український державний краудфандер United24 має ініціативу «Армія дронів» із контрактами на закупівлю майже 1000 БПЛА. Але цього ще недостатньо.
Мета, за словами Федорова, полягає в тому, щоб 10 000 безпілотників літали вздовж великої лінії фронту, щоб безперервно транслювати бойові дії.
«Очі» та Matrice 300
Щоб бачити рухи ворога, українські військові навесні минулого року створили загін розвідувальних груп безпілотників «Очі». Команди з чотирьох осіб тепер розкидані по всьому східному фронту, літаючи на БПЛА щодня, коли не має дощу.
Фото Саші Маслова для the Washington Post
У неброньованому автомобілі команда «Очі» вибирає місце поблизу лінії фронту, підключає резервні батареї безпілотника до генератора та запускає інтернет-з’єднання Starlink, щоб усе, що вони бачать, можна було передати найближчим бригадам.
Їхній безпілотник — квадрокоптер Matrice 300 вагою близько восьми фунтів.
Mavic по обидві сторони барикад
Маленький квадрокоптер Mavic, який, як і Matrice 300, виробляється китайським виробником DJI, коштує в Інтернеті менш як $4000.
Фото Саші Маслова для the Washington Post
Використання Mavics настільки поширене в кожній армії, що українські солдати кажуть, що вони часто не знають, дрон, який вони помічають, є своїм чи ворогом. Хоча формально DJI не постачає ні в Україну, ні в росію жоден БПЛА. Але волонтери, фонди та будь-хто купують їх оптом у роздрібних торговців.
Українці використовують безпілотники для розвідки, але також оснастили їх для скидання невеликих боєприпасів.
12 шкіл України, що готують операторів для безпілотників «Армії дронів» в Україні
Під час конференції «Виробництво БПЛА: можливості та виклики» в Києві 14 січня 2022 року голова Мінцифри Михайло Федоров повідомив, що завдяки проєкту «Армія дронів» у межах платформи UNITED24 за 7 місяців за запитом військових уже законтрактовано майже 1600 дронів на 3,3 млрд грн.
Школи та навчальні заклади України обʼєднались із метою навчання екіпажів, які керують БПЛА.
Ми зібрали дані про ці навчальні заклади й до списку з 11-ти сьогодні додаємо екосистему навчання та забезпечення операторів безпілотників VICTORY DRONES.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected]
(оновлений текст від 22 липня 2022)
«На одного оператора ворог може використати цілий пакет «Ураганів» чи «Градів». Як «Дронаріум» готує пілотів для «Армії дронів». Репортаж
Місяць тому голова Мінцифри анонсував запуск нового проєкту «Армія дронів», спільно з Генштабом ЗСУ та національною платформою для підтримки України UNITED24.
Для навчання пілотів БПЛА для цієї програми, свої зусилля об'єднали понад 20 шкіл по всій Україні.
Журналісту dev.ua вдалось побувати на базі операторів «Армії дронів» у школі «Дронаріум» і дізнатися, як готують пілотів для безпілотників.