💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Наталя ХандусенкоРобота
14 грудня 2023, 10:36
2023-12-14
У Міноборони потрібні PM і розробники. Ми дізналися, як стати корисним держслужбовцем
Компанія Apercon — одна з перших почала співпрацювати з Міністерством оборони України щодо військового рекрутингу, зокрема пошуком ІТ-фахівців, які готові долучитися до державної служби в міністерстві. СЕО компанії Анна Радченко розповіла dev.ua про особливості пошуку кандидатів на вакансії в державні установи, чим їхня співпраця з Міноборони відрізняється від співпраці міністерства з work.ua і robota.ua та інше.
Apercon спеціалізується на рекрутингу фахівців вищої керівної ланки, ІТ-спеціалістів та лінійного персоналу. З початком великої війни, а саме з березня 2022 року, на безплатних засадах Apercon допомагає Міноборони закривати вакансії в міністерстві: займається пошуком кандидатів на вакантні позиції, зокрема переводом фахівців з фронту в держустанови. Слід зазначити, що компанія не займається мобілізаційним рекрутингом, а підбором кандидатів саме для міністерства, а не для фронту.
За військовим напрямом в компанії працює 5 рекрутерів. «Наша задача — знайти фахівців найбільш фахових та найбільш експертних, що впливає на якість та швидкість виконання завдань, і взагалі на загальну ефективність роботи», — пояснює Анна Радченко.
На відмінну від work.ua та robota.ua, які надають свої платформи для розміщення вакансій в ЗСУ, Apercon, скажімо так, пропускає через себе кандидатів, відбираючи резюме та проводячи з ними перші співбесіди.
Які вакансії відкриті
Наразі Apercon шукає кандидатів на наступні вакансії:
— Керівник проєктного офісу; — Data Scientist / ML engineer; — Senior Business Analyst /PO; — Senior JS/TS engineer; — Фахівець зі зв’язків із громадськістю; — Senior Communications Manager (міжнародні проєкти); — Digital communications manager; — Фахівець із кібербезпеки; — Керівник рекрутингового напряму; — Керівник гарячої лінії; — Project-менеджер; — Керівник групи проєктів; — Senior Business analyst; — Solution architect; — Application architect; — Head of System Administration department; — Project Management Officer Lead; — Senior Project Management; — Senior SOC Analyst; — Аудитор з інформаційної безпеки; — SOC Lead; — Senior Product Owner; — Консультант SAP MM; — Консультант SAP MDG; — Консультант SAP FM (K2); — Консультант SAP HR-PA (K2); — Консультант SAP Ariba; — Консультант SAP MM; — Консультант SAP HR; — Консультант SAP PM; — M365 & Modern Workplace Support; — Solution Architect; — Power Platform Developer; — DevSecops; — DevOps; — Modern Workplace Adoption Manager.
Спочатку кандидат має надіслати своє резюме. Бажано вказати рівень доходу і з уточненням, чи є людина цивільною, чи військовослужбовцем.
Далі відбуваються два етапи інтерв’ю: це інтерв’ю з рекрутером і потім безпосередньо з керівником держустанови, де відкрита вакансія.
Якщо кандидат цивільний, до цього ще додається проходження внутрішніх безпекових процедур.
Терміни відбору кандидатів можуть бути різні. «Бувають випадки, коли з моменту публікації до закриття вакансії проходить п’ять днів. А є позиції, які пов’язані з переводом, тоді процес може тривати до двох з половиною місяців. Позитивні сценарії — це два тижні», — розповідає СЕО компанії.
Точне число працевлаштованих Анна Радченко не може розголошувати, єдине зазначила, що навіть для класичної комерційної компанії це велика кількість.
Найчастіше, відгукуються на вакансії project-менеджерів, middle розробників, та iOS-Android-розробників. Ці позиції закриваються доволі швидко.
На питання, яких кандидатів компанії не розглядає, Анна Радченко відповіла наступне: «Ми не розглядаємо однозначно людей, які якимось чином могли б бути пов’язані з державою-агресором, та людей, які мають інше громадянство. Але це внутрішня політика компанії».
Особливості держслужби
Як зазначила Анна Радченко, людина, яка відгукується на військові вакансії в установах, має розуміти, що це державна служба зі своїми особливостями: декларації про доходи, відсутність права вести паралельно комерційну діяльність, а ще держслужбовці є військовозобов’язаними. Крім того, часто зарплати не відповідають ринковим.
Зважаючи на ці особливості, часто з 10 кандидатів після першого інтерв’ю, 7-8 людей можуть не підходити за досвідом, або мають інші очікування від зарплати.
Також СEO robota.uaВалерій Решетняк розповів dev.ua про рекрутинг до ЗСУ.
Крім того, dev.ua розпитав у Анастасії Розлуцької, керівниці проєктів Work.ua, як може змінитися процес найму до ЗСУ та Сил Оборони та які результати за кілька тижнів співпраці має портал.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
«Єдина команда, якою я буду керувати в росії, буде команда бомбардувальників». Як польська IT-компанія намагалася захантити українську рекрутерку для роботи з рф
Українська IT-рекрутерка Олена Ярнова розповіла в LinkedIn історію про те, як польська IT-компанія намагалася зробити їй пропозицію з роботи. Проте в ній було кілька неприпустимих для неї умов.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі