Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоGameDev
18 серпня 2023, 21:28
2023-08-18
У Steam розпочався другий фестиваль українських ігор. Розказуємо, які проєкти можна придбати зі знижкою, і що варто додати у вішлист
У цифровому магазині комп’ютерних ігор Steam розпочався другий Ukrainian Games Festival. Це розпродаж та шоукейс українських ігор, який організовує команда Indie Cup.
У цифровому магазині комп’ютерних ігор Steam розпочався другий Ukrainian Games Festival. Це розпродаж та шоукейс українських ігор, який організовує команда Indie Cup.
У першому фестивалі брали участь такі відомі українські розробники як Frogwares зі своєю серією ігор Sherlock Holmes та GSC Game World зі S.T.A.L.K.E.R. та «Козаками». Зі знижкою також можна було придбати атмосферну пригоду Titan Chaser від інді-розробника (і нині військового ЗСУ) Стаса Шостака та стратегію Ostriv, над якою працює харківський розробник Євген.
«Ми зібрали більш, ніж 300 проєктів від наших розробників за попередні 20 років української ігрової індустрії. Вивчайте нові та класичні релізи, купуйте ігри зі знижками, спробуйте демо, розширяйте список бажань — усе, щоб підтримати українських розробників!», — закликають організатори
Ukrainian Games Festival 2023 пропонує придбати зі знижкою такі нові (та відносно нові) українські ігрові релізи як:
Farlanders — покрокова ретро-стратегія про виживання на Марсі. Зараз вона коштує 148 грн замість 229.
Timeloop: Sink Again Beach — нелінійний піратський екшн-квест про подорожі в часі. Зараз він коштує 52 грн замість 150.
DESTRUCTURE: Among Debris — вибухове поєднання арканоїда, аерохокею та bullet hell. Зараз воно коштує 67 грн замість 225.
FoxTail — класичний квест, натхненний іграми середини 90-х, який досі знаходиться у ранньому доступі. Зараз він коштує 13 грн замість 20.
The Safe Place — драматична соціальна point&click пригода про важке дитинство. Зараз вона коштує 185 грн замість 265.
Bosorka — захопливий екшн roguelike, у якому юна відьма рятує світ від підступних жорстоких демонів. Зараз він коштує 101 грн замість 119.
Erra: Exordium — пригодницький 2D екшн у сеттингу Дизельпанка, який зараз знаходиться у ранньому доступі. Зараз він коштує 212 грн замість 266.
Крім того, щоб підтримати українських розробників, які вже випустили свої ігри, можна додати у список бажаного проєкти, які ще знаходяться в розробці:
Corsairs Legacy — симулятор піратського життя, де гравцям доведеться взяти на себе роль відважного контрабандиста, який перевозить товари у Карибському морі.
Hoglands — стратегія в жанрі Tower Defense з елементами RPG, в якій треба захищати своє королівство від кровожерливих свиней-нежиті.
Sand — PVPVE проєкт про виживання у відкритому пустельному світі, яку називають «гра про галичан у космосі». На нашому сайті ви можете знайти велике інтерв’ю з розробниками.
Super Zoo Story — подарує можливість побудувати власний піксельний зоопарк.
Hollow Home — наративна рольова гра про події російського вторгнення в Україну. Нещодавно в неї з’явився дебютний трейлер.
Njorun’s Will — хардкорна кооперативна гра у жанрі екшн-адвенчр. Гравець разом зі своїм другом втілить пару скаутів Каера, які вирушили на небезпечну дослідницьку місію у королівстві Вестмар.
Ukrainian Games Festival триватиме з 18 по до 24 серпня. В його рамках відбуватимуться різні цікаві події, наприклад розробник FoxTail опублікував відео про створення саундтреку до гри. А розробники Corsairs Legacy просто зараз стрімлять сюжетне проходження першої глави гри українською на сторінці свого проєкту у Steam.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.