🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоВійна
1 грудня 2023, 10:20
2023-12-01
На ІТ-форумі один із користувачів стверджує, що з'явилася нова схема ухилення від мобілізації через рекрутинг. Ми запитали в агенцій, чи таке можливо
Один з користувачів на форумі DOU, спираючись на знайомого адвоката, поділився новою схемою ухилення від мобілізації для ІТ-спеціалістів. Як вона діє і до чого тут рекрутингові агенції?
Користувач під ніком Beaver Green написав, що «підрозділи спеціально створюють вакансії на кшталт „Спеціаліст із підтримки користувачів“, „Бізнес-аналітик“ чи навіть „Техрайтер“. Формально людину мобілізують і відправляють у підрозділ. А далі як домовишся з керівником: по-перше, зрозуміло, що офіційну зарплатню будуть отримувати за тебе. Але якщо ти згоден ще „донатити“ 30-50 К гривень на місяць (не так багато для ІТшника) то працювати ти зможеш „віддалено“. У разі перевірки — тебе відпустили додому у відпустку».
У середині листопада Міноборони почало рекрутинг до ЗСУ, підписавши договір із рекрутинговою агенцією Lobby X. Пізніше до проєкту «рекрутинг» приєднався український сайт працевлаштування Work.ua.
Тобто на сьогодні рекрутинг до ЗСУ відбувається лише через Lobby X та Work.ua, саме у них dev.ua і запитав про ймовірність появи нової схеми ухилення, про яку повідомив користувач на ІТ-форумі.
У Work.ua відповіли, що прокоментувати це не можуть, тому що «ми тільки-но підписали меморандум».
Засновник Lobby X Владислав Грезєв відповів наступне: «Нам такі випадки невідомі. Усі наші військові працедавці ретельно верифікуються і ми точно знаємо, що люди служать і виконують дуже конкретні задачі задля перемоги».
Докладніше про зміни у процесі підбору кадрів для ЗСУ та Сил оборони можна прочитати в інтерв’ю Владиславом Грезєвим «Навіть із повісткою на руках є час, щоб обрати собі спеціальність, посаду, підрозділ, і мобілізуватись туди».
Також у Lobby X дали роз’яснення щодо ймовірності того, що айтівці можуть потрапити у піхоту замість програмування.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
50к виявляється не так багато для айтішника в місяць на донати? Це яка зп?)