💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікРекомендації
11 листопада 2022, 12:25
2022-11-11
Що дивитись на україномовному Youtube. Добірка каналів, які можуть стати корисними кожному
Мережею ходить декілька запитів від батьків про те, що діти дивляться російських блогерів. Так, цього контенту, і не лише для дітей, на YouTube дуже багато.
Ми зібрали добірку українських блогерів, які вже мають значну кількість підписників завдяки якісним відео. Крім того, навіть у ці складні часи продовжують генерувати контент. Дехто з них із самого початку працював українською, дехто перейшов на солов'їну після 24 лютого.
Канал, створений із 2011 року, мав багато щоденних відео про огляди гаджетів, інструментів та інших технічних новинок, які, в тому числі, доступні для купівлі в однойменному інтернет-магазині.
Але з лютого цього року з початком повномаштабного вторгнення відео на каналі перестали виходити, контент відновився лише місяць тому з огляду екшн-камери та новинок смартфонів.
Канал є з 2010 року, і він один із перших, на той момент російськомовних, техно-каналів.
Зараз у Keddr.com є YouTube-канал, сайт і соцмережі.
Його засновниками стали Семен Кременюк та Олександр Ляпота, які в своїх відео вирішили зробити акцент на «креативно про IT» і на цьому залучити аудиторію.
Через вісім років після відкриття Семен залишив канал і перейшов до роботи за найманням.
Після початку повномаштабної війни в Україні Олександр Ляпота разом із колегами почав транслювати відео українською, але, як зазначив в одному роліку, можливий контент і російською, якщо він захоче, щоб інформація в ному потрапила саме до росіян.
Зараз на Keddr.com виходять відеоогляди гаджетів, добірки техно-новин, відео складання ПК із різними характеристиками, PC4TV — білдлог проєкту складання ПК для перегляду відео та геймплея в 4К.
Популярна українська відеоблогерка, як вона сама пише в описі до свого YouTube-каналу — «мати оглядів техніки на „Розетці“, а тепер незалежний оглядач і техно-бунтарка».
З березня 2022 року блогерка перешла на українську мову, і відтоді записує новини та розбори техносвіту рідною мовою.
Офіційний YouTube-канал інтернет-магазину ROZETKA, на відміну від свого старшого колеги в «АЛЛО», з’явився в січні 2021 року.
Починаючи з докладних оглядів і тестів смартфонів, телевізорів, навушників, ноутбуків, смарт-годинників та іншої електроніки, а також періодичими відео з корисними порадами-лайфхаками, поясненнями просто та зрозуміло про сучасні технології, а щоп’ятниці робили добірку найцікавіших новин зі світу інтелектроніки.
Перше відео, починаючи з 24 лютого, з’явилось на каналі вже 11 березня. ROZETKA переглянула підходи до контенту в сумних реаліях і, крім оглядів і гаджетів, у стрічці з’явились відео з корисними порадами, застосунками, аналізом і розборами.
Ridddle UA — український канал про корисне просвітництво.
Хоч дата створення каналу в описі — лютий 2014 року, але за такої кількості підписників, викладено лише 4 відео від 6,5 до 11,5 хвилин про мультивсесвіт, підтверджений телескопом «Вебб», червону пляму на Юпітері, факти про Середньовіччя та вимирання динозаврів. Та, кажуть, що робота над контентом продовжується.
Опис до каналу Ukraїner, заснованого у 2016 році, звучить лаконічно — «Україна зсередини».
До контенту ввійшли відеорозповіді про культуру України, історії міст і громад. Після 24 лютого автори каналу додали до контенту акцент на населених пунктах і що відбувалось там в умовах війни. Крім того, окреме місце посіли меми війни.
«Клятий раціоналіст» із періодичністю одне-два відео на місяць публікує українськомовний науково-популярний контент із пропагандою раціоналізму та презумпцією наукового методу, починаючи з літа 2017 року.
YouTube-блогер, а в минулому телеведучий і футбольний коментатор Артем Албул створює українськомовні науково-популярні відео та виступає як ведучий та автора каналу, розвінчує псевдонаучні міфи та розповідає цікаві та дивні речі.
До повномаштабної війни відно на каналі виходило з періодичністю раз 4–5 на місяць, зараз контент скоротився до 1–2 відео на місяць, але стабільно.
З метою покращення ситуації з науковою грамотністю серед глядачів, які бажають отримувати інформацію українською мовою, на каналі публікують переклад та озвучення науково-популярних та освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики.
SlivkiShow, или «Сливки Шоу» (20,1 млн підписників)
SlivkiShow — український YouTube-канал, створений Юрієм Янив (Шевченко) з 2012 року.
Серез щотижневого контенту каналу, який транслюється російською, лайфхаки, експерименти, розпаковки покупок з AlịExpress і розроби з жанру «Що всередині…», наприклад, тріскачкового ключа або воскресіння чогось. Спочатку відео для каналу були зі смішних коротких нарізок, але через звинувачення в порушенні авторського права та загрозу бану Юрій перепрофіліював контент.
Особливістю каналу є майже повна відсутність автора в кадрі, чутно лише його голос в озвучанні. Замість нього головні герої каналу — це кіт Кукі та хом’як Стьопа.
Українські письменники та кобзарі брати Капранови створили квітні 2020 року YouTube-канал, де публікують цікаві відео на тему історії України (УПА, ОУН, Козаки, прапор, герб, гімн, Бандера, Шухевич, Міхновський, Атило, Сірко, Шевченко).
Письменник і телеведучий, автор історичного телепроєкту «Машина часу» Олег Криштопа подає історичні події з позиції впливу особистих переживань і пристрастей на зміни в історичному минулому.
Як ідеться в описі до каналу, тут не буде нудних дат, зате буде про секс, раси, нації, релігії, зради, любов і війни.
Починаючи з лютого 2021 року, відео на каналі «Історія для дорослих» виходить з періодичністю 2–3 рази на тиждень
Канал заснував Женя Андріканіч, IT-спеціаліст, що займається розробкою сайтів.
У відео він ділиться своїм досвідом, напрацюваннями, секретами, технічними навичками, уроками з HTML-верстки та лайфхаками. Крім того, розказує про початок кар'єри IT-фахівця з нуля та поради до збільшення заробітку.
До початку повномаштабного вторгнення контент каналу автор створював російською, але потім перейшов на українську.
Відео на каналі виходить останнім часом приблизно один раз на місяць, але іноді бувають перерви і довше.
Львівянин Діма Малєєв, розробник і блогер, заснував українськомовний YouTube-канал 2019 року.
Він у відеоформаті розбирає ключові IT-новини, радить, як увійти в IT, обрати IT-компанію, а після 24 лютого, крім усього іншого, робить акценти на російську пропаганду, на українське IT під час війни та меми.
Створений у квітні 2012 року Павлом Кашчуком, InfoCar, за описом, найбільший автомобільний портал України, який викладає контент про тест-драйви, новини, відео, підбір автомобіля, ціни в салонах, акції, знижки від автомобільних дилерів.
З початком повномаштабної війни в Україні Павло, який зараз служить у лавах захисників України, розбирає на камеру трофейну російську техніку.
Автори контенту перейшли від російської мови на українську в частині опублікованих на каналі відео. Російськомовним залишився контент, який автори хотіли донести користувачам із рф.
«Телебачення Торонто» позиціює себе як незалежна транснаціональна мультимедійна корпорація.
Канал існує на YouTube з жовтня 2012 року. «Телебачення Торонто» — власний проєкт Романа Вінтоніва (псевдонім Майкл Щур).
Про життя «Телебачення Торонто» під час війни нашому кореспонденту Олексію Дзюбі розповіла Олександра Гонтар, сценаристка, ведуча, поетка та різнороб каналу.
Щотижневий українськомовний інформаційно-розважальний блог про агресивний несмак українського бомонду та не тільки засновниці й ведучої Тетяни Микитенко, заснований у січні 2014 року.
У відео авторка дуже критично висвітлює українських та іноземних політиків і співачок, а також коментує політичні події. Через це, а також із причин «ворожих висловлювань» YouTube-канал підпадав під блокування.
Крім того, Тетяна Микитенко всіляко популярізує українську мову, і публікує багато відео на цю тему на каналі Ragulivna.
Канал «Загін кіноманів», який веде актор і відеоблогер Віталій Гордієнко, працює з червня 2016 року.
Крім оглядів кінострічок та інтерв’ю з відомими акторами та режисерами, останнім часом Віталій робить окремі відео про українські фільми, акцент на українському озвучанні та місце України в російських фільмах і рекламі.
Контент на каналі виходить із періодичністю одне-два відео на місяць.
Ведучий каналу Тайлер Андерсон, або Олексій Вікторович Шкробинець — український блогер із Запоріжжя, заснував канал у 2012 році. У травні 2016-го почали з’являтись перші відео.
Про Geek Journal він пише, що це канал, який вижив. Чому? Бо в січні 2021-го він отримав від YouTube 4 страйка за скандал із медіахолдингом «1+1» і, щоб їх зняти, Олексій доклав неабияких зусиль, долучаючи спільноту, медіа, політиків і навіть представників церкви.
Зараз на каналі виходять огляди українських і світових фільмів, актуальні новини зі всього світу та ще багато цікавого контенту.
Канал Євгена «Yozhyk» Мостоика, професійного кіберфутболіста зі Львова, існував із самого початку, а саме з 2012 року, російською мовою. На той час то були переважно стріми, відео почали з’являтись у 2014 році. Проте з 24 лютого, після нападу росії, контент на каналі ведеться українською.
Зараз серед відео — гайди з FIFA, хайлайти з матчами високого рівня та круті паки.
Український ютубер, блогер і стрімер Аlex D20 заснував канал із 2015 року, на якому викладає контент про ігри українською мовою, українські ігри й ігри про Україну на ПК і смартфон винятково українською мовою.
Останнім часом Аlex D20 записує проходження ARMA 3, гру, створену за мотивами реальної повномаштабної війни, що ведеться зараз на території України.
Авторський канал про відеоігри українською OLDboi працює на YouTube з 2007 року. Але до часів пандемії блогер викладав на каналі лише стріми проходження ігор і новини про відеоігри. Основним джерелом доходу, за його словами, канал став саме тоді, коли OLDboi залишився без роботи.
Знімаючи відеоогляди українських розробників, розбираючи проходження та сюжети, після початку повномаштабного вторгнення він також не оминає увагою такі ключові моменти, як рашизм в українському кіберспорті, мовне питання в іграх і зашквари в геймінгових і гемблінгових компаніях.
Канал існує з 2011 року, заснований Юліаном Грицевичем, коли тому було 19 років.
Контент-мейкер, стрімер, подкастер та актор озвучення народився у Львові та зазначає в описі каналу, що створює контент винятково українською. Так, він один із першопрохідців українськомовного ігрового сегменту на YouTube.
Серед відео, які виходять на каналі, розбори ігор і геймерських гаджетів, анонси виходу гейм-новинок, а починаючи з 24 лютого Патон робить акценти на ігри про війну в Україні. Крім того, він зняв зашквар із Focus Entertainment, як російські ігри прикидаються українськими та ховають свою сутність і приналежність до росії.
На українськомовному каналі публікують цікаву «розпаковку» та збирання від 9-тирічного хлопчита Діми дитячих електромобілів і мотоциклів. Крім того, автори знімають цікаві історії з Дімою й іншими дітьми в головних ролях, у яких показують, що за авто теж потрібен догляд — поміняти колесо, помити машину, поїхати на СТО й інше.
Мама Діми, Інна Скриник з Одеси, завела блог Dima Kids TV на YouTube у 2016 році, коли Дімі було три роки. Хлопчик дуже цікавився машинками, і це стало основною темою каналу. Спочатку ролики були російською, у 2018 році канал перейшов на англійську, а з 2019 року вони почали робити паралельну українськомовну версію «Діма і машинки».
«Після випуску про IT-Generation хочеться зробити тред про те, як IT-школи вас най**ують». Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів, що думає про IT-освіту
Відомий IT-блогер Діма Малєєв розповів своє ставлення до IT-курсів, які наразі продукуються в Україні. «Після сьогоднішнього випуску про IT-Generation, хочеться зробити невеликий тред про те, як IT-школи вас най**ують, продаючи курси, які вам ніяк не допоможуть. І навіть якщо ви виграєте грант від програми — ви просто згаєте час», — написав він у Twitter.
Публікуємо його допис із частковою цензурою.
Блогер обурився «протидії російської мови» у Львові – на нього почали полювання. Чим завершився мовний скандал на заході України
Харківський блогер Дмитро Городецький, який з початку повномасштабної війни з росією мешкає у Львові, опублікував трихвилинне відео, у якому обурився ставленням до російської мови у місті. На це жорстко відреагував місцевий бізнесмен і власник футбольного клубу «Рух» Григорій Козловський. Розповідаємо головне про мовний скандал.
Верховний суд поставив крапку в довготривалому скандалі на мільйон між Instagram-блогерками Diva Olivka та замовницею її послуг
Верховний суд 7 липня поставив крапку в довготривалому скандалі на мільйон між Instagram-блогерками Веронікою Синицею й Алевтиною Черкашиною (Diva Olivka), які мали провести спільний розіграш для набору підписників, але результат не влаштував замовницю.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі
Розумію вас, вибір подарунка для подруги на ювілей може бути справжнім викликом! Щоб зробити її день особливим, можливо, варто звернути увагу на стильний та оригінальний набір для віскі. Він додасть нотки розкоші до будь-якого святкування, і навіть якщо подруга не є великою прихильницею віскі, такий набір стане чудовим декором для дому. Рекомендую подивитися варіанти на сайті https://fama.ua/podarki/nabory-dlya-vysky — там ви точно знайдете щось стильне та пам'ятне, що зробить її свято незабутнім!
Авторка рекламує україномовний ютуб, а сама змінити мову гугл акаунту не може..
Сімейний бюджет https://youtube.com/c/FamilybudgetUa
Шоу Люта Украінізація Антіна Мухарського https://youtube.com/playlist?list=PLfOSc2LXiPiULlt6S6Wj5mOLB5PAwai8v
Розумію вас, вибір подарунка для подруги на ювілей може бути справжнім викликом! Щоб зробити її день особливим, можливо, варто звернути увагу на стильний та оригінальний набір для віскі. Він додасть нотки розкоші до будь-якого святкування, і навіть якщо подруга не є великою прихильницею віскі, такий набір стане чудовим декором для дому. Рекомендую подивитися варіанти на сайті https://fama.ua/podarki/nabory-dlya-vysky — там ви точно знайдете щось стильне та пам'ятне, що зробить її свято незабутнім!