В Україні легалізували віртуальні активи після правок Зеленського
Регулювання ринку віртуальних активів віднесли до компетенції Національної комісії з цінних паперів та Національного банку.
Регулювання ринку віртуальних активів віднесли до компетенції Національної комісії з цінних паперів та Національного банку.
Верховна Рада повторно проголосувала за закон про віртуальні активи з пропозиціями президента, повідомив в Telegram–каналі міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
В жовтні 2021 року президент Володимир Зеленський ветував закон про віртуальні активи та повернув його в Верховну Раду з 21 пропозицією. Комітет з питань цифрових трансформацій підтримав усі пропозиції Зеленського і рекомендував депутатам ухвалити закон у цілому.
Регулювання ринку віртуальних активів віднесли до компетенції Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національного банку.
У попередньо проголосованій у вересні версії закону передбачалося, що на ринку буде створений новий регулятор для цифрового ринку.
Зеленський висловився проти такого рішення. У міжнародній практиці, пояснює він з посиланням на звіти Міжнародної організації комісій з цінних паперів, певні види віртуальних активів за своєю економічною сутністю містять ознаки фінансових інструментів. Як наслідок, регулювання емісії таких активів має здійснюватися регуляторами фінринків.
«Сьогодні потенціал світової криптоіндустрії визначається мільярдами інвестицій. Ми вже входимо до топ-5 країн-криптолідерів. Проте в Україні криптоактиви досі в тіні. Закон дозволить це змінити і детінізувати новий сектор економіки», — зазначив Федоров.