Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Вікторія ГорбікSpaceTech
22 лютого 2023, 19:21
2023-02-22
Американська компанія Vast придбає ракетний стартап Launcher з українцями в команді
Компанія Vast, що будує на низькій навколоземній орбіті станцію штучної гравітації, повідомила про придбання космічного стартапу Launcher. У команді останнього є українські співробітники.
Компанія Vast, що будує на низькій навколоземній орбіті станцію штучної гравітації, повідомила про придбання космічного стартапу Launcher. У команді останнього є українські співробітники.
Побудована станція за планами повинна бути більшою за обʼєм МКС (Міжнародної космічної станції).
Ця угода посилить Vast кадрами для прискорення внутрішнього передового виробництва та можливостей розробки, а також технологій космічних кораблів. Крім того, з космічним буксиром Orbiter від Launcher і розміщеною платформою корисного навантаження, Vast будує плани вийти на орбіту цього року, щоб розробити та випробувати компоненти та підсистеми своєї орбітальної космічної станції.
Vast продовжить розробку космічного буксира Orbiter і продуктів розміщеного корисного навантаження, а також свого ракетного двигуна внутрішнього згоряння E-2 і зосередиться на рідинних ракетних двигунах замість розробки власної ракети-носія.
Об’єднана команда з понад 120 співробітників разом займе нещодавно оголошену штаб-квартиру Vast площею 115 000 квадратних футів у Лонг-Біч пізніше цього року.
Компанія Launcher мала штаб-квартиру в Готорні, штат Каліфорнія, і була заснована у 2017 році Максом Хаотом. Він стане президентом Vast після злиття.
Як повідомляє Forbes, сторони не розголошують деталей угоди. Хаот підтвердив виданню, що приблизно 14 українських співробітників Launcher, яких з лютого 2022 релокували до нового офісу в Софії, також працюватимуть на нову компанію.
Очі, якими ми дивимося у Всесвіт. Навіщо людству такі телескопи, як «Джеймс Вебб» і «Габбл»
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» показав свої перші зображення, до яких цей проєкт ішов із початку 1990-х. До цього основним нашим «оком» у Всесвіт був «Габбл».
NASA запустило космічний апарат Capstone на орбіту Місяця. Він дозволить розрахувати орбіту для майбутньої американської навколомісячної станції Gateway.
Якщо Україна повернеться в зону стабільності, нові реалії дозволять їй отримати надсучасні космічні технології
Ще до початку війни космічна спільнота України почала об’єднуватися у регіональні кластери*, тобто об'єднання виробників, які тісно співпрацюють між собою, діляться технологічними здобутками і спільно виконують регіональні замовлення, заробляючи кошти на подальший розвиток.