😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоНавколо IT
11 лютого 2025, 11:15
2025-02-11
Регіональний керівник Ciklum: «Якби фахівець міг виїхати й показати замовнику свою експертизу з України, це дало б можливість залучити ще 5–10 співробітників»
Керівник офісів Ciklum в Україні, Польщі, Болгарії та Румунії Віталій Нужний розповів про складнощі через обмеженість бронювання і відряджень.
Керівник офісів Ciklum в Україні, Польщі, Болгарії та Румунії Віталій Нужний розповів про складнощі через обмеженість бронювання і відряджень.
В інтерв’ю DOU Нужний повідомив, що Ciklum, яка займається розробкою програмного забезпечення, наразі має 120 проєктів (третина з них нові). Зокрема компанія має 20 клієнтів в Ізраїлі, де Ciklum має найбільше зростання в останні роки.
«Як і весь сектор, ми відчуваємо складнощі через обмеженість бронювання і відряджень. Це друга причина, чому непросто заводити нові контракти й втримувати показники експорту. Якби фахівець міг виїхати й показати замовнику свою експертизу з України, це дало б можливість залучити ще 5-10 співробітників», — розповів Віталій Нужний.
Він додав, що одна людина може сформувати команду навколо себе команду, створити нові робочі місця або убезпечити поточні. На його думку, «якщо буде спосіб розблокувати цю можливість», це допомогло б втримувати показники експорту.
Віталій Нужний також розповів, що Ciklum має 2050 співробітників в Україні, з них 26 заброньованих. Ще 89 працівників компанії наразі долучилися до Сил Оборони.
«За минулий рік у нас було 17 джуніорських наймів, сім з яких у напрямі support engineering, ще шість джунів прийшли в делівері-команду, чотири розробники — в інжиніринг. Конкурс був дуже високий. Якщо у 2023 році було в середньому 46 відгуків на джуніорську позицію, то у 2024 — 79», — зазначив регіональний керівник Ciklum.
Щодо планів компанії на 2025 рік, в Ciklum очікують зростання на 20-25%, а також появу нових технологічних оферів, щоб «утримати стабільний хедкаунт в Україні».
«Цікаво, що ми почали співпрацю з великим телеком-клієнтом в Об’єднаних Арабських Еміратах, і він не проти заводити роботу і проєкти в Україну. Тобто ми шукаємо клієнтів, які нейтрально ставляться до нашої безпекової ситуації, зважаючи на наш досвід. Уже майже три роки вміємо працювати в цих умовах», — відзначив Віталій Нужний.
В грудні минулого року він розповідав, що у світі, де стабільність стає чимось примарним, непросто робити прогнози. Принципово важливими, на думку топменеджера Ciklum, залишаються питання бронювання для критичного персоналу, а також стабільність умов функціонування бізнесу.
«Українське ІТ точно буде. Світу потрібні інновації й нові сервіси, а наші інженери талановито цю потребу закривають». Яким буде 2025 рік для українського IT: розповідають топи EPAM, Ciklum, Capgemini Engineering, ZONE3000, Genesis та інші
«Постійні безпекові ризики, регулярні пошкодження енергетичної інфраструктури та мобілізація впливають на ставлення іноземних компаній до співпраці з ІТ в Україні». Прогноз для українського IT-2025 від очільника Ciklum
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.