Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Вікторія ГорбікГроші
17 жовтня 2024, 16:46
2024-10-17
CEO Intellias про підвищення податків: «Найскладніше в цій історії - те, що держава фактично порушує свою обіцянку 25 років не змінювати податки для учасників режиму Дія City»
CEO та співзасновник Intellias Віталій Седлер прокоментував урядовий законопроєкт про суттєве зростання податків.
CEO та співзасновник Intellias Віталій Седлер прокоментував урядовий законопроєкт про суттєве зростання податків.
«Найскладніше в цій історії — те, що держава фактично порушує свою обіцянку 25 років не змінювати податки для учасників режиму Дія City», — пише NV, посилаючись на слова Віталія Седлера.
Співзасновник IT-компанії Intellias згадав, як під час презентації нового режиму, повідомлялось про гарантії залишити незмінною створену в Україні нову податкову систему для розвитку IT.
«В країні, яка воює, податки мають зростати», — впевнений Віталій Седлер. Проте він зазначає, коли держава дає зобов’язання і потім його порушує, довіра до податкової стабільності буде нульовою. «І це негативно впливатиме на залучення нових інвестицій, функціонування бізнесу», — пояснює співвласник IT-компанії.
Він навів приклад іншої можливості збільшення податків, зокрема, Віталій Седлер каже, що зробив би це через зростання ПДВ. «Мені цей крок здається логічним, зрозумілим, і тим, який, напевно, принесе не менший внесок до бюджету», — говорить він.
Співзасновник Intellias впевнений, що теперішнє рішення про зміну податків негативно вплине на розвиток бізнесу. «Ми зможемо менше інвестувати, так само, як і інші компанії», — сказав він.
Нагадаємо, днями голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев підтвердив тезу про підвищення податків для ФОПів заднім числом.
Ось що зміниться після вступу в дію закону:
Раніше ми повідомляли про 7 важливих змін, які з 1 жовтня торкнуться майже всіх українців.
Гетманцев підтвердив, що підвищення податків для ФОПів відбудеться заднім числом. Для решти працюючих українців — після підписання закону про збільшення податків
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі