Як контролювати прогрес команди без мікроменеджменту? ІТ-PM поділилася двома дієвими порадами
IT Project Manager Наталія Градобик поділилася порадами, які, на її думку, можуть бути дієвими, аби тримати все під контролем без зайвого занурення в мікроменеджмент.
З її слів, з проблемною ситуацією на своєму проєкті до неї звернувся колега.
«Ситуація: команда працює за підходом із великими ітераціями (від релізу до релізу) і має щоденні сінки. Але формат зустрічей обмежується лише обговоренням завершених задач, а задачі в роботі залишаються поза увагою», — описала ситуацію вона на своїй сторінці у LinkedIn.
IT Project Manager у ході консультації з колегою визначила два інструменти, які можуть допомогти у вирішенні проблеми.
Рекомендація № 1: зміна формату синків
Наталія Градобик запропонувала класичний формат, який часто використовується в Скрамі, коли кожен учасник команди відповідає на питання:
Що було зроблено вчора?
Які плани на сьогодні?
Який прогрес у досягненні мети ітерації?
Чи є блокери або імпедіменти?
«Такий підхід забезпечує прозорість: команда обговорює задачі, що в роботі, прогрес і можливі проблеми. Це допомагає ПМу тримати руку на пульсі, та сприяє колективному вирішенню імпедіментів», — переконана IT Project Manager.
Рекомендація № 2: запровадження метрики Age Time
Зі слів Наталії Градобик, метрика показує, скільки днів задачі перебувають у роботі. Вона рекомендує збирати дані двічі на тиждень, а також звертати увагу на задачі, які в роботі значно довше, ніж оцінено.
Вона радить виясняти:
Чи виріс скоуп задачі?
Чи є блокери або залежності?
Чи є проблеми, які девелопер не озвучує?
Чи можна декомпозувати і закрити частину задачі та винести залишок у беклог?
На думку Наталії Градобик, ці два інструменти допоможуть ПМу зберігати контроль над процесами, покладаючись на прозорість і дані, а не на мікроменеджмент.
Project manager Ніна Донець доповнила думку колеги: «Важливо, щоб щоденний сінк не перетворювався в погодинні зустрічі, де вся команда витрачає час на обговорення, які не всім потрібні. За класичним Скрамом цей мітинг регламентований тривалістю в 15 хвилин… Для обговорень я використовую окремі зустрічі (як варіант — залишитись всім зацікавленим після сінку; зробити окремий мітинг з техлідами — куди можуть зайти всі, в кого є питання, та задати їх)».
«Формат щоденних синків із фокусом на блокери — це прямий шлях від хаосу до прозорості. А Age Time — взагалі топ! Коли бачиш, як завдання „залежуються“, можна вчасно витягнути з-під каміння проблеми. Мій улюблений метод уникнення мікроменеджменту — це ретроспективи з командою: часто самі хлопці й дівчата пропонують рішення, які скорочують потребу у втручанні», — коментує позицію колеги Project Delivery Manager Анна Шевченко.
Своєю чергою Project/Sales manager Дмитро Федотюк щодо першого пункту зазначає, що практикував таке, але, на його думку, це зайвий раз відволікає та допомагає тільки початківцям. Він старався це автоматизувати завдяки процесам в самій Jira.
«Насправді тут набагато більше є варіантів вирішення, але і цей підхід є дуже ок», — висловив він свою димку стосовно другого пункту.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
Як скласти ідеальне IT-резюме для іноземного роботодавця: поради кар'єрної консультантки
Кар'єрна консультантка Юлія Шишенко в LinkedIn зауважила, що часто отримує запит від українських кандидатів із проханням створити резюме для конкретної країни. «Дуже часто кандидати вірять, що у конкретних країнах є власні суворі вимоги до резюме, і кандидату без них відмовлять, навіть якщо він підходить на вакансію», — повідомляє вона.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі