💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаРобота
17 серпня 2023, 15:52
2023-08-17
Як зрозуміти, що інтерв'ю було провальним: підказки досвідченого рекрутера
Рекрутерка Єлизавета Смертіна знає, що співбесіда завжди є стресом для кандидата, а очікування фідбеку після спілкування — ще більш нервове. Вона розповіла, як оцінити пройдене інтерв’ю самостійно і зробити проміжні висновки.
Зазвичай приблизна тривалість будь-якого інтерв’ю 45-60 хвилин. Саме цього часу достатньо, щоб проаналізувати досвід, компетенції кандидата та розказати про вакансію. Якщо ваше інтерв’ю триває 30 хвилин і менше, то скоріш за все щось пішло не так.
Атмосфера під час спілкування
У більшості випадків на HR-інтерв’ю панує дружня затишна атмосфера. Якщо під час співбесіди ви починаєте дискутувати в агресивній формі з інтерв’юером, хто з вас правий щодо професійних або особистих питань, це може негативно сказатись на результатах інтерв’ю.
Відсутність організаційних питань
Рекрутер в кінці інтерв’ю часто ставить питання щодо дати можливого виходу, питає чи розглядає кандидат паралельно інші пропозиції, обговорює зарплатні очікування. Якщо таких питань не було, то скоріш за все рекрутер зрозумів, що ідеальний match не відбувся.
Обговорення подальших дій
Здебільшого рекрутер розказує кандидатам про наступні етапи співбесіди, терміни надання фідбеку. Якщо після співбесіди ви не отримали такої інформації, то це може бути сигналом, що наступні етапи не плануються.
«Невдалі інтерв’ю — це теж досвід та можливість покращити самопрезентацію, повтори технічні моменти професії, покращити soft skills. Хочу зауважити, що під час співбесіди ви також оцінюєте роботодавця і вирішуєте, чи хочете співпрацювати з компанією. Тому ніколи не засмучуйтесь і продовжуйте шукати ідеальне місце роботи!», — резюмувала фахівчиня.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі