🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоРобота
18 березня 2025, 18:17
2025-03-18
«Завжди ходжу на співбесіди, шукаю кращі умови». Чи припустима така занадто відвертість на співбесідах — обговорюють айтівці
Айтівці в LinkedIn обговорюють припустимий рівень чесності на співбесідах. Наприклад, один говорить, що «шукає кращі мови», а інший — компанія «добре виглядатиме в резюме». В обох цих випадках, постає питання, чи варто наймати таких спеціалістів? Водночас кандидати шукають краще місце для себе, а компанії шукають кращих кандидатів.
Айтівці в LinkedIn обговорюють припустимий рівень чесності на співбесідах. Наприклад, один говорить, що «шукає кращі мови», а інший — компанія «добре виглядатиме в резюме». В обох цих випадках, постає питання, чи варто наймати таких спеціалістів? Водночас кандидати шукають краще місце для себе, а компанії шукають кращих кандидатів.
Арсеній Гофман — розробник з 18-річним досвідом, ментор та консультант — запитав у кандидата, чому він вирішив піти з попереднього проєкту. Той відповів, що «завжди ходить на співбесіди, шукає кращі умови».
«Моя рекомендація кандидатам — не кажіть таке на інтерв’ю. Я все розумію, але для компанії ризик брати на роботу людину, що про неї вона точно знає, що ця людина буде завжди шукати кращі умови. Вартість найму може бути величезна. Тому зазвичай компанія очікує, що якщо все йде нормально, працівник не буде шукати іншу роботу хоча б деякий час», — пояснює розробник у своєму дописі в LinkedIn.
Іншим випадком поділився Product Designer Юрій Артюхов: «Мій улюблений момент на співбесіді — коли кандидат сказав, що хоче працювати в нашій компанії, бо це добре виглядатиме в резюме».
Він пояснив, чому це red flag для роботодавця: «Ми шукали людину, яка з нами на довго, як зазначили в пості — наймання це недешево. А тут людина одразу каже, що сприймає нас як коротку історію, щоб потім рухатись далі».
І тут постає питання: бути чесним з роботодавцем — це ризик для кандидата?
Я в цьому випадку за прозорість, де і кандидат і роботодавець чесно проговорили всі умови і червоні лінії. Зрозуміло, що наймати такого кандидата це ризик, але і роботу змінювати такий самий ризик для кандидата. Корпоративна культура дуже часто вбиває адекватність і відчуття реальності, і в кандидата, і в роботодавця, створюючи нікому не потрібну мильну кульку і простір для маніпуляцій з обох боків.
Я не вважаю таку поведінку червоним маркером. А якщо компанія намагається захантити працівника для того, щоб платити потім нижче ринка і саме тому побоюється, що працівник піде — так може і правильно не піти в ту компанію працювати і залишити місце для більш хитрих кандидатів, нехай потім міряються хитрістю з компанією.
Я би за замовчуванням враховувала те, що кандидати шукають краще місце для себе, а компанії шукають кращих кандидатів (навіть маючи вже доволі хороших працівників). І це нормально))
До речі, а коли рекрутер намагається переманити людину до себе в компанію, знаючи, що людина зараз не в пошуку і врешті-решт погоджується… Компанія розуміє, що вони хочуть взяти людину, яка шукає кращі умови?
Думаю, що питання риторичне)
Тому, я не засуджую жодну зі сторін. Компанії теж не клянуться своїм співробітникам в тому, що ніколи їх не звільнять. Ризикують і компанії, і робітники. Іншими словами — це ринкові відносини. До того ж якщо з компанії часто йдуть люди, можливо треба замислитись над тим, що умови праці й оплата не надто конкурентні і можливо треба щось покращувати. Або ж бути готовими, що люди не будуть затримуватись надовго.
Inna Rizhova, Site Administrator, Chief Editor
Якщо, окрім того, що кандидат шукає кращі умови він ще й справді ефективний робітник чи експерт високого рівня, то чому б ні? В чому проблема створити такі умови, щоб утримати «курку, що несе золоті яйця»?
З яких пір спроби покращити своє життя стали зашкваром…
«Ризик бути чесним із працедавцем? Я розумію думку, але чи не ризик брати того, хто вміє гарно прикрашати?» — задався питанням Project/Sales manager Дмитро Федотюк.
На що отримав відповідь від Front-end Developer Андрія Діжака: «Я думаю, вміння гарно прикрашати, це вже давно один із найважливіших скілів. Світ влаштований так, що, окрім самих навичок, потрібне також і вміння себе продати».
«У нашій професії такі ситуації — реальність». Рекрутерка відмовила кандидатові у співбесіді через чорний список, у який він був занесений її колегами. Що про це думає спільнота: дискусія на 300+ коментарів
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.
«Навряд чи можна вірити фідбекам компаній». Тестове в IT: робити чи не робити? Відповідають айтішники
Дизайнерка Анна Лазурко поскаржилася в LinkedIn, що жодна компанія, у яку вона робила тестове, не надала фідбек за її проханням чи без нього. «Отримали, ігнорили на тиждень-два, а потім „рухаємося з іншим кандидатом“. Це взагалі єдина фраза, якою мені відмовляють. Як зрозуміти, що ти робиш щось не так і не те, коли нема жодного фідбеку?», — запитала розчарована спеціалістка.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю в DevOps: 30 запитань і поради досвідченого ліда
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди й отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Ельдар Алієв, Lead DevOps Engineer у SoftServe, розповідає, що треба знати, щоб отримати перший офер DevOps і дає поради джунам від досвідченого сіньйора.